حجم یک متری برف در اغلب محله‌های منطقه یک تهران

ارتفاع برف در پنجمین روز برفی شمیران در اغلب محله‌های شمال تهران به یک متر رسیده و عملیات برف‌روبی با تلاش شبانه روزی نیرو‌ها در حال انجام است.

سید مهدی صباغ شهردار منطقه یک تهران گفت: بارش برف در محدوده‌های ولنجک، دربند، امامزاده قاسم و جماران به ارتفاع ۸۰ سانتی‌متر تا یک متر رسیده که با کمک سازمان مدیریت پسماند و تلاش نیرو‌ها معابر تحت کنترل است.

او افزود: ۲۵۰ دستگاه خودروی برف‌روب، ۳۳ بابکت و حدود ۷۰۰ نیروی انسانی در معابر این منطقه در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۵۰۰ نفر نیروی برف‌روب هستند که روی خودرو‌ها در حال کار بوده و ۲۰۰ نیروی فضای سبز هم در حال تکاندن درختان هستند.

شهردار منطقه یک تهران گفت: از ابتدای بارش برف تا الان حدود پنج هزار تُن شن مخصوص روی معابر پخش شده که این اقدام با هیچ یک از مناطق دیگر قابل مقایسه نیست.

وی افزود: مردم هم باید امکانات لازم را برای خودرو‌ها از قبیل زنجیرچرخ همراه خود داشته باشند و در عبور از معابر کمی تامل کنند؛ معمولا سُرخوردگی و عدم کیفیت لاستیک خودرو‌ها باعث می‌شود که محور بسته شود و ماشین و ادوات ما پشت ترافیک گیر کند.

صباغ تصریح کرد: در طول بارش‌ها شن مخصوص به موقع روی معابر پاشیده شد و ماموران پلیس راهور هم در صحنه حضور داشتند و نسبت به مدیریت ترافیک و هدایت رانندگان اقدام کردند و همه معابر اصلی و درجه دو باز است و معابر درجه سه و ... نیز در حال بازگشایی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار