تردد در جاده‌های کوهستانی گلستان فقط با زنجیر چرخ

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان گفت: جاده‌های کوهستانی گلستان برفی و رفت و آمد در این جاده‌ها فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

عادل مصدقی گفت: هم اکنون در تمام جاده‌های کوهستانی گلستان برف می‌بارد و در جاده‌های پایین دست نیز شاهد بارش باران پراکنده هستیم.

عادل مصدقی گفت: جاده جنگل گلستان به خراسان شمالی، ارتفاعات درازنو کردکوی، توسکستان گرگان، دهنه محمدآباد و زرین گل علی آبادکتول، فارسیان و خوش ییلاق آزادشهر، اولنگ رامیان، چهل چای مینودشت و محور گلیداغ مراوه تپه برفی است و رفت و آمد در این جاده‌ها فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

عادل مصدقی گفت: هم اکنون رفت و آمد خودرو‌ها در گردنه خوش ییلاق آزادشهر گلستان به شاهرود به سبب برف و مه آلودگی با کندی انجام می‌شود، اما در دیگر محور‌های کوهستانی گلستان ترافیک روان است.

مصدقی افزود:۳۵ گروه راهداری با ۱۷۰ دستگاه ماشین راهداری برای بازنگهداشتن راه‌های گلستان در تلاشند.

وی از رانندگان خواست؛ هنگام فعالیت دستگاه‌های راهداری برای برف روبی و نمک پاشی، صبور باشند و با توقف در جاده اجازه دهند راهداران عملیات باز کردن جاده‌ها را انجام دهند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان هم چنین از رانندگان خواست؛ با توجه به انباشت برف در کناره جاده‌های کوهستانی و احتمال ریزش برف و سقوط بهمن به ویژه در جاده توسکستان گرگان به شاهرود با احتیاط کامل رانندگی کنند و در صورت ضروری نبودن، سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.

مصدقی گفت: افراد قبل از حرکت از طریق سامانه تلفن گویای ۱۴۱ از وضع راه‌ها مطلع شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.