سخنگوی ستاد انتخابات کشور خبر داد؛

آغاز رای‌گیری انتخابات از ساعت ۸ صبح فردا/ بر اساس قانون هیچ‌کدام از نامزد‌ها دیگر نمی‌توانند انصراف دهند

اسلامی ساعت آغاز رای‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری را ۸ صبح فردا جمعه ۱۱ اسفند اعلام کرد.

محسن اسلامی روز پنجشنبه اظهار داشت: در این دوره و در بازه زمانی تبلیغات، هم نامزد‌ها و هم هواداران به درستی دستورالعمل‌ها را رعایت کردند و ما کمترین گزارش را در کل کشور داشتیم و همچنین از ناحیه مراجع قضایی پرونده‌ای به لحاظ تخلف شکل نگرفته است.

وی اضافه کرد: برگزاری همایش‌های مختلف توسط ستاد انتخابات و همکاران در تمامی حوزه‌های انتخابیه به این روند و نداشتن تخلف در زمان تبلیغات کمک کرد.

اسلامی ساعت آغاز رای‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری را ۸ صبح فردا - جمعه ۱۱ اسفند اعلام کرد و افزود: پیش از آغاز رای گیری همکاران ما در شعب اخذ رای سراسر کشور مستقر می‌شوند که حدود ۵۹ هزار شعبه در کل کشور تعریف و تمام دستگاه‌های احراز هویت هم ارسال شده است.

وی این را هم گفت که با توجه به شرایط جوی کشور و بارش برف و باران تدابیری اندیشیده شده تا همکاران ما در نقاط صعب‌العبور و سایر نقاط برفی هم حضور یابند تا رای مردم را حتی در همین شرایط داشته باشیم.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره زمان اخذ رای نیز اظهار داشت: بر اساس قانون ۱۰ ساعت زمان اخذ رای است و به تشخیص وزیر کشور قابلیت تمدید دارد که در این زمینه اطلاع رسانی می‌شود.

استقرار ۱۰ هزار صندوق الکترونیکی در چهار حوزه انتخابیه

وی درباره الکترونیکی شدن انتخابات مجلس دوازدهم گفت: انتخابات در چهار حوزه انتخابیه آبادان، قم، رشت و ملایر به شکل الکترونیکی است و این چهار حوزه، ۱۷۰۰ شعبه خواهند داشت که برای هر شعبه پنج صندوق الکترونیکی در نظر گرفته شده است. یعنی در مجموع ۱۰ هزار صندوق الکتریکی وجود خواهد داشت؛ که در این رابطه شعب ما با حضور عوامل اجرایی و ناظران آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

اسلامی مدت زمان رای الکترونیکی را بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه عنوان کرد و گفت: در مرحله انتخابات شورا‌ها هم ما صندوق‌های الکترونیکی رای را داشتیم، اما نظارت انتخابات شورا بر عهده شورای نگهبان نبوده، ولی در این دوره از انتخابات مجلس، شورای نگهبان به عنوان ناظر پذیرفته است تا انتخابات الکترونیکی باشد.

وی آخرین فرصت انصراف نامزد‌ها را تا ۷۲ ساعت قبل از رای گیری عنوان کرد و گفت: بر اساس قانون هیچ‌کدام از نامزد‌ها دیگر نمی‌توانند انصراف دهند و نمی‌توانیم پذیرش داشته باشیم.

وی تعداد رقابت نامزد‌های ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را ۱۴۴ نامزد عنوان کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۶ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
من فردا از 5 صبح اونجام
Iran (Islamic Republic of)
ARB
۱۳:۳۰ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
به نظر من باید برای کاندیداهای جدید مجلس، آزمون علمی شناخت قانون برگزار بشه همونطور که برای مجلس خبرگان آزمون برگزار میشه..کسی که می خواد نماینده بشه، باید اول نشون بده که روی قانون اساسی و قوانین مصوب تسلط داره و با اصول قانونگذاری و وظایف و محدوده اختیارات نماینده آشناست.
آخرین اخبار