نظارت ۲ هزار بازرس بر روند برگزاری و سلامت انتخابات مجلس

رییس هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه گفت : ۲ هزار بازرس بر روند برگزاری و سلامت انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان در روز ۱۱ اسفندماه نظارت خواهند کرد.

علی صفدری رییس هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه گفت : تعداد بازرس، مسئول حُسن جریان و صحت انتخابات و نظارت بر اجرای مطلوب آن در این دوره از انتخابات را در استان بر عهده دارند.

وی با تاکید بر سلامت و صیانت از آرای مردم در روند برگزاری انتخابات در استان اظهار کرد: بازرسان در تمام شعب اخذ رای حضور خواهند داشت و یک هیات بازرسی متشکل از ۱۰۰ نفر سربازرس نیز بر روند فعالیت این بازرس‌ها در شعب اخذ رای نظارت خواهند کرد به طوری که هر سربازرس وظیفه نظارت بر بازرسان ۱۰ تا ۲۰ شعبه را برعهده خواهند داشت.

رییس هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم رعایت اصل حفظ بی‌طرفی در برگزاری انتخابات از سوی بازرسان اضافه کرد: رویکرد هیات بازرسی، مشاوره، همراهی، ارشاد و تلاش برای حُسن اجرای مطلوب انتخابات به مجریان برای برگزاری انتخاباتی سالم و بی شائبه در روز ۱۱ اسفند است.

صفدری، افزود: بازرسان همانند سایر عوامل برگزاری انتخابات، امین آرای مردم هستند و برای صیانت از آرای مردم و پیشگیری از هرگونه تخلفات انتخاباتی عاری از هرگونه جانبداری از شخص و یا گروه خاصی با تمام توان تلاش خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امسال ۲۰ نفر بازرس ویژه نیز در استان برروند برگزاری انتخابات و عملکرد هیات بازرسی این شهرستان نظارت خواهند داشت گفت: در هر شهرستان یک بازرس ویژه برای نظارت بر عملکرد سربازرسان پیش بینی شده است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.