حمله رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در انتظار کمک‌های انسانی در غزه/ بیش از ۷۰۰ نفر شهید و زخمی شدند

رسانه‌های فلسطینی از شهادت ۷۰ نفر و زخمی شدن ۶۰۰ شهروند فلسطینی در حمله ارتش رژیم صهیونیستی نزدیک خیابان الرشید شمال نوار غزه خبر دادند.

 ارتش رژیم صهیونسیتی در جنایت جدید خود، به شهروندان فلسطینی که در میدان النابلسی در نزدیک خیابان الرشید در شهر غزه در انتظار رسیدن کمک‌های انسانی بودند، حمله کرد.بنابر گزارش های اولیه در جریان این حمله ۷۰ شهروند فلسطینی شهید و ۶۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

شبکه المیادین گزارش داد: تعداد شهدای جنایات جدید ارتش رژیم صهیونیستی در میدان النابلسی د در شهر غزه به بیش از ۱۰۰ نفر و شمار زخمی ها به حدود یکهزار نفر رسیده است.

مقامات بهداشتی غزه گفتند که بیش از ۷۵۰ نفر دیگر بر اثر حمله اسرائیل به فلسطینیان در اطراف کاروان کمک رسانی، زخمی شدند.  این حادثه در حالی رخ داد که کاروانی متشکل از ۳۰ کامیون کمک رسانی از رفح به سمت شمال غزه به خیابان الرشید در غرب شهر غزه رسیدند.

تارنمای آمریکایی اکسیوس نوشت که  این کاروان در حال حمل غذا به پناهگاههای غیرنظامیان فلسطینی در محله ریمال در شهر غزه بود یک مقام ارتش اسرائیل در گفتگو با خبرنگاران مدعی شد که« اندکی پس از عبور کامیون ها از آخرین ایست بازرسی نظامی اسرائیل در مسیر شهر غزه، هزاران غیرنظامی فلسطینی به منطقه رسیدند و بسیاری شروع به غارت کامیون ها کردند.  ارتش اسرائیل ویدئویی از پهپاد منتشر کرد که نشان می‌دهد فلسطینی‌ها در حال ازدحام و غارت کامیون‌ها هستند.»

 به نوشته اکسیوس،  این مقام ارتش اسرائیل گفت که نیروهای اسرائیلی به ده‌ها غیرنظامی فلسطینی که به ارتش اسرائیل نزدیک شده بودند، شلیک کردند. » این مقام اسرائیلی در توجیه این جنایت وحشیانه مدعی شده است: «سربازان احساس خطر کرده و در ابتدا تیر اخطار شلیک کردند.»

 این مقام اسرائیلی در توجیه این جنایت ادعا کرد: «آنها ( نظامیان اسرائیلی) پس به پاهای فلسطینی‌هایی که به مسیر خود ادامه می‌دادند شلیک کردند» و  بیشتر تلفات ناشی از ازدحام جمعیت یا عبور رانندگان کامیون از روی مردم بوده است.«

 این مقام ارتش اسرائیل سپس با کوچک نمایی این جنایت، مدعی شد که بر اساس تحقیقات اولیه، حدود ۱۰ غیرنظامی فلسطینی مورد اصابت گلوله نظامیان اسرائیلی قرار گرفتند.

این در حالیکه است که جنبش حماس اعلام کرد که بیشتر کشته‌ها و زخمی‌ها به دلیل تیراندازی  سربازان اسرائیلی شلیک رخ داده است.  حماس در بیانیه ای اعلام کرد که سربازان اسرائیلی مرتکب قتل عام غیرنظامیان فلسطینی شدند و دولت بایدن را به حمایت از تجاوزات اسرائیل متهم کرد.

عزت الرشق، سخنگوی حماس گفت که این گروه به میانجی‌گران در مذاکرات گروگان‌گیری گفته است که «مذاکرات بی‌انتها نیست و ما اجازه نمی‌دهیم از آن به عنوان پوششی برای جنایات علیه فلسطینیان در غزه استفاده شود».

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار