ممنوعیت تصویربرداری از برگه رأی

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه آمار نهایی کاندیدای استان برای تصاحب ۸ کرسی مجلس را ۲۰۸ نفر اعلام کرد و گفت : هرگونه تصویربرداری از برگه رأی ممنوع است.

علی شعبانی رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با ارائه گزارش از روند انتخابات در استان، گفت : ستاد انتخابات استان کار خود را در ۳۲ گام آغاز کرد.

وی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در روند انتخابات استان، گفت: پیش ثبت‌نام انتخابات از مردادماه برگزار شد و تاکنون تمامی مراحل با موفقیت و استقبال خوب داوطلبان و مردم برگزار شده و همه چیز آماده گام نهایی و برگزاری انتخابات در ۱۱ اسفندماه است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در نهایت ۲۹۴ نفر از داوطلبان تأیید صلاحیت شدند، که تا ۷۲ ساعت قبل از برگزاری انتخابات (ساعت ۸ روز چهارشنبه نهم اسفندماه) ۹۵ نفر از شرکت در انتخابات انصراف دادند.

وی در تشریح آمار انصرافی‌ها در ۶ حوزه انتخابات استان، گفت: حوزه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی ۱۰ نفر؛ کرمانشاه ۳۴ نفر؛ قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب ۱۳ نفر؛ سنقروکلیایی ۵ نفر؛ اسلام آبادغرب و دالاهو ۲۵ نفر و کنگاور ۸ نفر انصراف داده‌اند.

شعبانی با اشاره به جابجایی و انتقال‌های صورت گرفته در حوزه‌های انتخاباتی استان، خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی یک نفر اضافه شده؛ کرمانشاه ۶ نفر ورودی و ۲ نفر خروجی در نهایت ۴ نفر اضافه شده؛ قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب ۲ نفر خروجی و ۲ نفر ورودی؛ سنقروکلیایی یک‌نفر خروجی و ۴ نفر ورودی در نهایت سه نفر اضافه شده؛ اسلام آبادغرب و دالاهو ۲ نفر ورودی و کنگاور یک نفر خارج شده که در مجموعه این نقل و انتقال‌ها ۹ نفر به ۶ حوزه انتخابیه استان اضافه شده است.

وی آمار نهایی کاندیدای استان برای تصاحب ۸ کرسی مجلس را ۲۰۸ نفر اعلام کرد و گفت: حوزه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی ۱۱ نفر؛ کرمانشاه ۱۱ نفر؛ قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب ۱۷ نفر؛ سنقروکلیایی ۲۶ نفر؛ اسلام آبادغرب و دالاهو ۲۱ نفر و کنگاور ۲۲ نفر در حال رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.

شعبانی با اشاره به فعالیت ۳۲ هزار نفر عوامل اجرای در یک‌هزار و ۶۷۰ شعبه، گفت: یک شعبه از این تعداد مخصوص اقلیت‌های مذهبی (کلیمیان) است.

وی ۶۵۱ شعبه از یک‌هزار و ۶۷۰ شعبه را سیار و مابقی ثابت اعلام کرد و گفت: در بخش شهری ۹۴۴ شعبه ثابت و ۳۶ شعبه سیار و همچنین در بخش روستایی ۷۳ شعبه ثابت و ۶۱۷ شعبه سیار است.

شعبانی با بیان اینکه زمان تبلیغات کاندیدا از ساعت ۸ امروز دهم اسفندماه ممنوع اعلام شده اشاره‌ای به برخی از تخلفات انتخاباتی داشت و گفت: ۱۴ نفر از مدیرانی که از اموال دولتی در راستای تبلیغ برخی از کاندیدا استفاده کرده، به مراجعه قضایی معرفی شده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه، از عزل ۸ نفر از مدیران دستگاه‌های اجرایی (۲ معاون فرماندار، یک دبیر ستاد انتخابات شهرستان و ۵ مدیر) خبر داد و گفت: ۳ نفر از مجریان انتخابات نیز از اجرای روند انتخابات عزل و به مراجع قضایی هم معرفی شده‌اند. وی با اشاره به معرفی ۴ نفر از کاندیدا به مراجع قضایی به دلیل تبلیغات غیرقانونی، خاطرنشان کرد: ۱۷ نفر از نامزد‌ها و ۲۱ مدیر نیز تذکر کتبی گرفته‌اند.

شعبانی با بیان اینکه امنیت کامل برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس و ششمین دوره مجلس خبرگان رعبری در استان فراهم شده است، گفت: طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود مشارکت این دوره در مقایسه با ادوار گذشته بالا باشد.

وی اشاره‌ای هم به فعال بودن فعالیت‌های تجاری مرز‌های استان در روز انتخابات داشت و گفت: ثبات امنیتی برقرار است، لذا نیاز به اعمال محدودیت‌های نداریم.

شعبانی در رابطه با تعطیلی مدارس در روز شنبه دوازدهم اسفندماه نیز، اظهار کرد: فعلا تصمیمی در این رابطه اخذ نشده است.

وی شناسنامه، گواهینامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت و گذرنامه را هر کدام به عنوان مدرکی برای رأی‌گیری عنوان کرد و افزود: همراه داشتن کارت ملی برای دارندگان شناسنامه‌های قدیمی که در آن کدملی ثبت نشده، الزامی است.

شعبانی هرگونه تصویربرداری از برگه رأی را ممنوع اعلام کرد و گفت: بخشی از انتخابات در استان الکترونیکی است، ولی ثبت، اخذ، شمارش آرا به صورت غیرالکترونیکی است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در پایان از همه مردم استان درخواست کرد، که گزارش‌های مستند خود از تخلف احتمالی نامزدها، مدیران استان و عوامل اجرایی برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را جهت بررسی و پیگیری قانونی به آدرس @baresitablighat در پیام رسان ایتا ارسال کنند و این اطمینان را داد؛ که هیأت بررسی تبلیغات استان تمام گزارش‌های مستند را با دقت و جدیت بررسی و پیگیری خواهد کرد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار