انهدام باند سرقت منازل تهران

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۴ سارق که به خانه‌های شهروندان در جنوب تهران دستبرد می‌زدند، خبر داد.

سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: با وقوع یک فقره سرقت از خانه‌ای در جنوب تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار گرفت. 

او تصریح کرد: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد که ۴ مرد جوان در ساعات پایانی شب به خانه مال باخته مراجعه و با تخریب قفل درب ورودی اقدام به سرقت لوازم با ارزش به مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کرده و پس از انجام اعمال مجرمانه با خودروی تیبا متواری شده‌اند. 

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آن‌ها سابقه دار بوده و به تعدادی منزل در تهران دستبرد زده‌اند. 

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: کارآگاهان پس از کشف این سرنخ مهم در پرونده با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی مخفیگاه یکی از متهمان را در تهران شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی وی را طی عملیاتی دستگیر کردند. 

او  با بیان اینکه ۳ نفر از متهمان کماکان تحت تعقیب پلیس هستند، گفت: متهم پس از انتقال به پایگاه هفتم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر ۸ فقره سرقت از خانه‌های شهروندان در نقاط مختلف تهران با همدستی ۳ متهم دیگر اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه متهم اموال مسروقه کشف شد و تحقیقات بیشتر نشان می‌داد، متهمان سابقه سرقت دارند و به تازگی از زندان آزاد شده‌اند. 

سردار ولیپور گودرزی با اشاره به اینکه خودرو‌های سارقان نیز سرقتی بوه است، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان قرار گرفت و تحقیقات در رابطه با دستگیری ۳ متهم دیگر پرونده ادامه دارد. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار