رای گیری در ۲ هزار و ۳۰ نقطه کهگیلویه و بویراحمد

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ هزار و ۳۰ نقطه در استان مشخص شده که باید رای گیری انجام شود.

هاشمی با بیان اینکه ۲ هزار و ۳۰ نقطه در استان مشخص شده که باید رای گیری از مردم انجام شود گفت: ۸۷۲ شعبه اخذ رای در کل استان مشخص شده است.
 
جواد هاشمی افزود: از این تعداد هزار و ۵۶۰ نقطه سیار و ۴۷۰ شعبه ثابت است.
 
رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه از ۲ هزار و ۳۰ نقطه قابل رای گیری، هزار و ۸۹۰ نقطه به صورت الکترونیکی رای گیری انجام می شود ادامه داد: ۱۴۰ نقطه آفلاین است که بیشتر عشایر نشین هستند و خانواده های یک تا پنج خانواری در آنجا ساکن هستند.
 
وی ادامه داد: مردم نگرانی نباشند و چنانچه برق در این مناطق قطع شود دستگاه رای گیری باتری ذخیره تا سه ساعت دارد و به صورت خودکار کار مردم انجام می شود.
 
هاشمی تاکید کرد: بر خلاف اینکه قانون این اختیار را از فرمانداری ها تفویض کرده و فرماندار موظف است از بین اقشار مختلف مردم ۳۰ نفر را برای هیات نظارت انتخاب کند اما هر کسی توقع داشت که از نیروهای خودش در جریان وارد شود.
 
وی ادامه داد؛ ۱۲۷ نفر در کل استان ما در مرحله پایانی تایید صلاحیت شدند که آمار بسیار خوبی بود که برای اولین بار رکورد آن زده شد و در حال حاضر ۶۳ نفر در سه حوزه انتخابیه استان حضور دارند.
 
هاشمی تصریح کرد: امسال برای اولین بار شناسنامه ها مهر زده نمی شود و یکی از پنج سند هویتی شامل شناسنامه، کارت ملی، گذر نامه، گواهینامه و کارت پایان برای رای گیری استفاده می شود.
 
وی ابراز کرد: اگر کسی در شعبه دیگری رای داده باشد امکان رای دادن در مکان دیگر را ندارد و آدرس شعبه ای که رای داده است دقیقا در صفحه نمایش، دیده می شود.
 
هاشمی تاکید کرد: تعرفه ها بر اساس شاخص های جمعیتی و تعداد واجدین شرایط رای بین شهرستان ها توزیع شده و جای هیچ نگرانی نیست.
 
هاشمی ابراز کرد: امکان تقلب در شعب اخذ رأی به صورت سیستماتیک وجود ندارد و نگران نباشند و تحت تاثیر شایعات قرار نگیرند. تدابیری که در استان انجام شده برای سلامت و امنیت انتخابات بدون ایراد بوده است البته به شرطی که مردم و نامزدها کمک کنند.
 
وی تاکید کرد: امید است مردم همچون سال های گذشته با رعایت قانون، حماسه پر رنگ دیگری را در تاریخ پر افتخار کهگیلویه و بویراحمد به یادگار بگذارند.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.