کهگیلویه و بویراحمد؛

اختصاص هشت هزار میلیارد ریال اعتبار به طرح های ملی آب کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: مبلغ هشت هزار میلیارد ریال اعتبار در حوزه طرح های ملی آب این استان به تازگی اختصاص یافت.

آرش مصلح گفت: کل اعتبار تخصیص یافته به طرح های مهم آب منطقه ای استان در سال ۱۴۰۲ تاکنون هشت هزار میلیارد ریال بوده است که هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به طرح هایی از جمله سد تنگ سرخ سد سقاوه و آبرسانی به لیکک، آبرسانی چهارشهر، دهدشت غربی، اراضی کشاورزی امامزاده جعفر، خان احمد، لیشتر دشت مور و باشت اختصاص یافته است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هم اینک در مجموع ۶۱ طرح در حوزه آب در حال اجرا هستند که شامل سد و شبکه آبیاری و طرح های انتقال آب شرب و صنعت و طرح های ساماندهی رودخانه و پدافند غیر عامل و مرمت سدها و نیروگاه ها و شبکه ها هستند.
 
وی ادامه داد: امسال در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب داریم که تاکنون هشت هزار میلیارد ریال از آن اعتبار وارد استان است.
 
کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن بیش از ۱۱ میلیارد مترمکعب بارش سالیانه و نیز ۸.۵ میلیارد متر مکعب رواناب از جمله استان های شاخص کشور در پتانسیل آبی بشمار می رود.
 
این حجم بارش اغلب در چهار ماه سال اتفاق می افتد و در هشت ماه دیگر که بیشترین مصرف آب آشامیدنی ، صنعت و کشاورزی وجود دارد شاهد کمترین بارش و یا عدم وجود هر گونه بارش در بیشتر نقاط استان هستیم.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.