دیپلمات ایرانی: آلمان با سابقه حقوق‌بشری خود نمی‌تواند درباره ایران حرف بزند

رایزن حقوق‌بشر نمایندگی ایران در ژنو گفت آلمان با سابقه سیاه خود، اعتبار عضویت در شورای حقوق بشر را از دست داده و نمی‌تواند درباره وضعیت حقوق‌بشر به ایران توصیه کند.

رایزن حقوق‌بشر نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در ژنو در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آلمان در نشست شورای حقوق‌بشر علیه ایران، در سخنانی در جلسه این شورا با رد این اتهامات گفت: کشوری که اتهاماتی علیه کشور من مطرح کرده، خود از تاریخی پر از نقض‌های گسترده حقوق‌بشری رنج می‌برد که هم در داخل مرز‌های خود و هم در کشور‌های دیگر انجام داده است و این روزها، چنین تاریخچه و خاطراتی برای مردم ایران و جامعه بین‌الملل با حمایت مقامات عالی رتبه این کشور از جنایات نیرو‌های اشغالگر اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، زنده شده است.

به گزارش ایسنا، احمدی افزود: در حالی که نیرو‌های اشغالگر اسرائیل بی‌رحمانه خانه‌ها، بیمارستان‌ها و زیرساخت‌های انسانی در غزه را بمباران می‌کردند، صدراعظم آلمان به تل‌آویو سفر و حمایت خود را از این جنایات اعلام می‌کند و در حالی که جامعه بین‌المللی در شوک و وحشت از مرگ هزاران کودک فلسطینی است، وزیر امور خارجه آلمان به تل‌آویو سفر و حمایت خود را از مرتکبین به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اعلام می‌کند.

رایزن حقوق‌بشر نمایندگی دائم ایران در ژنو همچنین افزود: در حالی که همه زیرساخت‌های انسانی، بیمارستان‌ها، مدارس در غزه تخریب شده‌اند و هر موجود زنده‌ای در این منطقه از جهان توسط نیرو‌های اشغالگر اسرائیل کشته می‌شود، رهبران آلمانی که ادعا می‌کنند از حقوق‌بشر دفاع می‌کنند، پس از صدور رای دیوان بین المللی دادگستری علیه اسرائیل برای توقف نسل‌کشی در فلسطین، از این رژیم حمایت می‌کنند.

احمدی در پایان سخنرانی خود خطاب به اعضای شورای حقوق‌بشر گفت: این کشور با چنین سابقه‌ای، اعتبار اخلاقی، حقوق بشری و سیاسی برای عضویت در شورای حقوق بشر را از دست داده است و با این رویکرد، نمی‌تواند درباره حقوق‌بشر در کشور‌های دیگر، از جمله کشور من، حرف بزند یا توصیه‌ای ارائه دهد.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز سه‌شنبه شب، اتهام‌زنی وزیر امور خارجه آلمان در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران را تلاشی بی‌حاصل برای سرپوش گذاشتن بر حمایت این کشور از اشغالگری و بی‌تفاوتی نسبت به نقض فاحش حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در فلسطین توصیف کرد.

کنعانی تصریح کرد: طنز تلخی است که برخی دولت‌های غربی با سابقه حمایت همه‌جانبه از ناقضان حقوق بشر و نقش مستقیم در تأمین و تجهیز رژیم صدام به سلاح شیمیایی در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران و نیز حمایت بی پروا از نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی در غزه، داعیه دفاع از حقوق بشر را دارند.

او گفت: به آلمان توصیه می‌کنیم بیش از این، با توصیه‌های به ظاهر انسانی و البته خلاف واقع، واژه‌های اصیل و ارزشمند حقوق بشر را وارد بازی‌های سیاسی نکنند.

منبع : ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۲ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
و این در حالی است که از سال 2011 تاکنون برای همه مردم منطقه خاورمیانه و مردم دنیا ثابت شده است که آلمان جنایتکار همراه با چند کشور دیگر و به سرکردگی آمریکا جنایتکار و در سایه سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی از تروریست ها در سوریه، لبنان، عراق، منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کند و همچنان نیز ادامه می دهد.

و این در حالی است که از سال 2011 تاکنون برای همه مردم منطقه خاورمیانه و مردم دنیا ثابت شده است که رژیم صهیونیستی جنایتکار همراه با چند کشور دیگر و به سرکردگی آمریکاجنایتکار و در سایه سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی از تروریست ها در سوریه، لبنان، عراق، منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کند و همچنان نیز ادامه می دهد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۸ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
آمریکا جنایتکار از سال 2001 تاکنون از پایگاه‌های خود در منطقه برای تروریست ها سلاح می‌فرستد.
ناتو جنایتکار از سال 2001 تاکنون از پایگاه‌های خود در منطقه برای تروریست ها سلاح می‌فرستد.
Canada
ناشناس
۱۶:۲۱ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
کاری کردید که المان هیتلر هم درباره ما انتقاد کنند
آخرین اخبار