رئیس قوه قضائیه رای خود را به صندوق انداخت/ اژه ای: مردم برای حل مشکلات پای صندوق‌های رای تصمیم‌گیری کنند

رئیس قوه قضاییه با حضور در مسجد جامع لویزان در رای‌گیری مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای صبح امروز یازدهم اسفند ماه با حضور در مسجد جامع لویزان در رای‌گیری مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد.

رئیس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران گفت: حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و انتخاب اشخاصی که از نظر آن‌ها شایستگی «قانونگذاری» و «نظارت بر اجرای قوانین» و «رأی اعتماد دادن به کابینه دولت» را دارند، واجد اثرات مثبت و مطلوبی در عرصه‌ها و ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: بدون تردید حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات امروز، علاوه بر افزایش اعتبار کشور و خوشحالی و مسرّت دوستان ایران اسلامی سبب یأس و ناامیدی بیشتر دشمنان و شیاطین خواهد شد.

رئیس عدلیه با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی و افزایش سلامت و امنیت انتخابات، گفت: قوه قضاییه از ماه‌ها پیش، «ستاد پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم انتخاباتی» را با عضویت مسئولان دستگاه‌های ذیربط تشکیل داد و در آن ستاد تدابیر لازم برای افزایش امنیت و سلامت انتخابات اتخاذ شده است؛ همچنین مقامات قضایی مربوطه، دادستان‌ها و قضات کشیک ما کاملا آماده هستند تا به محض وصول گزارشی ناظر بر وقوع تخلف یا جرائم انتخاباتی، در اسرع وقت به موضوع ورود کنند و اقدامات مقتضی را به عمل آورند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای اظهار کرد: مطابق با آموزه‌های قرآنی، انسانِ دارای هدف، نسبت به محیط پیرامونی و سرنوشت خود بی‌تفاوت نیست؛ طبعاً یکی از مسائل مهم که به سرنوشت کشور و نظام و آحاد مردم مربوط است، مقوله انتخابات می‌باشد؛ فلذا حضور پرشور و حداکثری مردم در این انتخابات، بیانگر آن است که آن‌ها نسبت به سرنوشت و آینده خود و کشور، بی‌تفاوت نیستند و خود را در قبال این مقولات، مسئول می‌دانند.

رئیس قوه قضاییه، تصریح کرد: مردم ما با رویکردی دین‌محور، ملی‌گرایانه و مبتنی بر آینده‌نگری و دشمن‌شناسی و دوست‌شناسی، در انتخابات شرکت می‌کنند و بر اهمیت مقوله انتخابات در نظام جمهوری اسلامی و نگاه دنیا به این انتخابات، وقوف دارند.

رئیس عدلیه تصریح کرد: امیدواریم که اشخاص منتخب مردم پس از رأی آوردن و قرار گرفتن در کرسی‌های حساس، به وظایف و تکالیف خود درست عمل کنند و بدانند که مردم انتظار پیشرفت و ترقی هر چه بیشتر کشور در حوزه‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را دارند.

 

اژه در پای صندوق رای

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار