مردم دیار سردار جنگل آماده خلق حماسه‌ی دیگر

گیلانیان به وعده خود برای حماسه آفرینی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری عمل خواهند کرد.

حماسه آفرینی مردم همیشه در صحنه گیلان امروز از راس ساعت ۸ صبح آغاز می‌شود. 

 برخی از مردم قبل از آغاز فرآیند رای گیری به شعب اخذ رای رفته تا در رقابت تعیین سرنوشت سیاسی و اجتماعی خود نفر اول باشند.

 ۲ میلیون و ۱۲ هزار و ۵۹۷ نفر از جمعیت گیلان امروز با حضوری حداکثری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگ زرین دیگری به افتخارات دیار میرزا می‌افزایند.

به گفته رییس ستاد انتخابات گیلان یک میلیون و ۶ هزار و ۴۷۴ نفر از واجدان شرایط رای دادن در گیلان مرد و یک میلیون و ۶ هزار و ۱۲۳ نفر زن هستند.

 محمد جلایی با بیان اینکه گیلان ۸۶ هزار و ۱۶۶ نفر رای اولی دارد افزود: ۴۴ هزار و ۹۵ نفر از این افراد پسر و ۴۲ هزار و ۷۱ نفر دختر هستند.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۶۹۰ شعبه برای جمع آوری آرای مردم در ۲ انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در نظر گرفته شده است گفت: هزار و ۷۰۴ شعبه روستایی و ۹۸۶ شعبه شهری است.

 رییس ستاد انتخابات گیلان اعلام کرد: ۲ هزار و ۳۱۷ شعبه اخذ رای گیلان ثابت و ۳۷۳ شعبه سیار است.

محمد جلایی اضافه کرد: بیش از ۴۵ هزار نفر در گیلان برگزار کننده و مجری انتخابات هستند.

وی با بیان اینکه ۳۵۰ نفر در گیلان برای نشستن بر روی ۱۳ کرسی این استان در خانه ملت رقابت می‌کنند، گفت: ۳۱۵ نفر از این افراد مرد و ۳۵ نفر زن هستند.

گیلان ۱۱ حوزه انتخابیه دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.