تامین امنیت انتخابات همدان با چهار هزار نیروی پلیس

امیری گفت: چهار هزار نیروی پلیس با آمادگی کامل برای تامین امنیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هزار و ۳۴۹ صندوق اخذ رای حضور دارند.

 فرمانده انتظامی استان همدان تامین امنیت انتخابات را یکی از وظایف مهم پلیس برشمرد و گفت: حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به عنوان مظهر نقش‌آفرینی آنان در آینده کشور، تحقق مردم سالاری دینی، جمهوریت نظام و خاری در چشم دشمنان نظام و انقلاب است.

سردار سلمان امیری گفت: مجموعه انتظامی به عنوان متولی تامین و برقراری امنیت انتخابات با بهره‌گیری از تجربیات گذشته هیچ گونه نگرانی در خصوص تامین امنیت قبل، حین و بعد از انتخابات ندارد.

او ایجاد هرگونه تجمع، ناهنجاری و راه اندازی کاروان‌های تبلیغات توسط هواداران کاندیدا‌ها و تجمع و تبلیغ در محل شعب اخذ رای را ممنوع دانست و از شهروندان خواست هرگونه تخلفات انتخاباتی را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

تعیین هزار و ۳۴۹ شعبه اخذ رای در استان همدان

هزار و ۳۴۹ شعبه اخذ رای در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان همدان تعیین و جانمایی شده است.

حوزه انتخابیه همدان و فامنین دارای چهار حوزه فرعی شامل همدان، شراء فامنین و پیشخور است و ۳۲۲ شعبه ثابت و ۵۳ شعبه سیار همچنین ۲۴۸ شعبه در مناطق شهری و ۱۲۷ شعبه در روستا‌های آن دایر شده است.

حوزه انتخابیه ملایر با ۲۲۰ شعبه دارای چهار حوزه فرعی ملایر، جوکار، زند و سامن است و برای این حوزه انتخابیه نیز ۱۴۷ شعبه ثابت و ۷۳ شعبه سیار تعیین شده و ۱۰۹ شعبه در شهر‌ها و ۱۱۱ شعبه در روستا‌ها دایر شده است.

۱۵۱ شعبه برای نهاوند با چهار حوزه فرعی نهاوند، زرین دشت، خزل و گیان در انتخابات تعیین شده که سهم شهر‌ها ۶۸ و مناطق روستایی ۸۳ شعبه اخذ رای است و همچنین شمار شعب ثابت ۹۶ و سیار در این حوزه انتخابیه ۵۵ شعبه است.

شهرستان اسدآباد با ۲ حوزه فرعی اسداباد و پیرسلمان ۱۱۲ شعبه اخذ رای دارد که ۷۶ شعبه ثابت و ۳۶ شعبه سیار است در عین حال ۶۸ شعبه در مناطق شهری و ۸۳ شعبه در مناطق روستایی دایر شده است.

حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ دارای ۶ حوزه فرعی کبودرآهنگ، گل تپه، شیرین سو، بهار، لالجین و صالح آباد دارای ۲۶۱ شعبه اخذ رای است که شامل ۱۹۸ شعبه ثابت، ۶۳ شعبه سیار همچنین ۷۳ شعبه شهری و ۱۸۸ شعبه در مناطق روستایی است.

همچنین ۱۰۴ شعبه شامل ۷۰ شعبه ثابت و ۳۴ شعبه سیار برای حوزه انتخابیه تویسرکان با ۲ حوزه فرعی تویسرکان و قلقل رود در نظر گرفته شده که سهم مناطق شهری ۴۵ و مناطق روستایی ۵۹ شعبه است.

حوزه انتخابیه رزن و درگزین نیز ۱۲۶ شعبه شامل ۹۴ ثابت و ۳۲ سیار دارد که در این حوزه انتخابیه با پنج حوزه فرعی رزن، سرد رود، بغراطی، درگزین و شاهنرجین ۲۹ شعبه در مناطق شهری و ۹۷ شعبه در مناطق روستایی شده می‌شود.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور امروز ساعت هشت صبح در استان همدان آغاز شد.

حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان همدان برای انتخابات امروز واجد شرایط رای دهی هستند.

۲۹۹ نامزد از هفت حوزه انتخابیه در استان همدان برای کسب ۹ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی رقابت می‌کنند.

حوزه‌های انتخابیه همدان-فامنین و ملایر هرکدام ۲ نماینده و حوزه‌های انتخابیه نهاوند، اسدآباد، تویسرکان، بهار و کبودرآهنگ، رزن و درگزین نیز هرکدام دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی هستند.

مردم استان همدان همچنین امروز برای انتخاب نمایندگان خود در ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری پای صندوق‌های رای می‌روند.

استان همدان در مجلس خبرگان رهبری دارای ۲ نماینده است، این استان سه داوطلب ورود به مجلس خبرگان رهبری دارد.

منبع ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.