بیانات رهبر معظم انقلاب مشوق اصلی برای شرکت گسترده مردم در انتخابات است

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری امروز در سراسر کشور در حال برگزاری است، گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب مشوق و انگیزه اصلی برای شرکت گسترده مردم در انتخابات است.

حجت الاسلام «مهدی عالی» در خطبه‌های نماز جمعه امروز تبریزگفت: بر اساس اعلام دست اندرکاران و عوامل اجرایی انتخابات، امنیت و آرامش در فضای انتخابات در سطح استان برقرار است و مردم از اولین ساعات آغاز این حماسه، حضور پرشوری در پای صندوق‌های رای دارند.

وی با قدردانی از عوامل اجرایی و افرادی که امنیت و آرامش انتخابات را تامین می‌کنند، اظهار کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات موجب تداوم اقتدار و امنیت کشور می‌شود و شرکت در آن وظیفه ملی و شرعی است.

وی همچنین با قدردانی از مردم استان و کسانی که در ایجاد شور انتخاباتی نقش دارند، گفت: مردم با شرکت در انتخابات، آینده و سرنوشت کشور را رقم می‌زنند.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه، ادامه داد: مردم غزه با وجود مظلومیت، در برابر حملات این رژیم ایستادگی و مقاومت می‌کنند.

حجت الاسلام عالی یادآور شد: جنگ غزه موجب شد تا مردم دنیا بیشتر با اسلام و مظلومیت مردم این سرزمین آشنا شوند و در مقابل چهره زشت غرب و جنایتکار رژیم صهیونیستی را بهتر بشناسند.

وی با اشاره به ۱۴ اسفند روز ترویج فرهنگ قرض الحسنه و با تاکید بر لزوم ترویج این فرهنگ در جامعه گفت: قرض الحسنه دارای ارزش اجتماعی و اخلاقی است و موجب می‌شود تا روح برادری در جامعه رواج یابد و جامعه از ربا در امان بماند.

وی با انتقاد از رباخواری بعضی از بانک‌ها در کشور، افزود: برای جلوگیری از این کار باید راهکار اساسی ارایه شود و ترویج فرهنگ قرض الحسنه از جمله راهکار‌های مقابله با این موضوع است.

خطیب نماز جمعه تبریز همچنین با اشاره به روز درختکاری، اظهار کرد: نحوه و گسترش ساختمان سازی در شهر‌های کشور در شان جامعه اسلامی نیست و باید توجه به فضای سبز و درختکاری برای تولید اکسیژن بیشتر گسترش یابد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار