مسابقات شنا قهرمانی آسیا؛

واژیر طلایی شد

در آخرین روز از مسابقات شیرجه قهرمانی رده‌های سنی آسیا سام واژیر در تخته سه متر انفرادی دومین مدال طلای شیرجه ایران در این رقابت‌ها را کسب کرد.

 در پنجمین و آخرین روز از رقابت‌های شیرجه یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا امروز ۵ ملی پوش شیرجه ایران با حریفان خود به رقابت پرداختند.

در آخرین روز این رقابت‌ها ابتدا آیدن نصرتی و صدرا علیزاد منصور در ماده سکوی انفرادی رده سنی ۱۲-۱۳ سال شیرجه زدند. در پایان رقابت در این ماده آیدین نصرتی پس از دو نماینده ویتنام و دو نماینده مالزی با ۲۰۸ امتیاز پنجم شد و صدرا علیزاد نیز ۲۰۳.۷۵در رتبه ششم قرار گرفت و هردوی این شیرجه رو‌های ایران به کار خود در این مسابقات پایان دادند.

در ادامه دو ملی پوش شیرجه ایران سام واژیر و کیومرث اصلانی در شیرجه تخته ۳ متر انفرادی رده سنی ۱۴-۱۵ سال کار خود را آغاز کردند.

سام واژیر شیرجه رو ارزنده ایران که تا به اینجای کار عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته بود پنجمین مدال کاروان شیرجه ایران به ارمغان آورد. واژیر در شیرجه از تخته سه متر موفق شد با ۳۸۲ امتیاز بر سکوی نخست این ماده قرار گیرد.

پس از واژیر دو نماینده مالزی با امتیاز‌های ۳۵۳ و ۳۵۰ دوم و سوم شدند و کیومرث اصلانی دیگر نماینده ایران در این ماده با ۳۳۸ امتیاز چهارم شد. با این نتجیه ششمین مدال کاروان شیرجه ایران بار دیگر رنگ طلا به خود گرفت و واژیر دومین مدال طلای خود را کسب کرد.

علی صفری در سکو انفرادی رده سنی ۱۶-۱۸ سال نیز بدلیل مصدومیت با صلاحدید کادر فنی از شرکت در این ماده انصراف داد.

با این نتیجه پرونده تیم ملی شیرجه ایران در این مسابقات با کسب دو نشان طلا سه نقره و یک برنز بسته شد.

در پایان مسابقات شیرجه قهرمانی جوانان آسیا - فیلیپین، سام واژیر با کسب ۵ مدال رنگارنگ بعنوان برترین ورزشکار شیرجه این دوره از رقابت‌ها انتخاب شد.
 
سام واژیر
این شیرجه رو آینده دار ایران در این مسابقات خوش درخشید و موفق به کسب ۲ مدال شیرجه هماهنگ و سه مدال انفرادی (دو مدال طلا و یک نقره در ماده انفرادی و یک نقره و یک برنز در ماده شیرجه هماهنگ) شد.
برچسب ها: فدراسیون شنا ، شیرجه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۷ ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
آفرین ، ورزشکاران رشته ی شنا گل کاشتند ، فقط کاش سران مملکت و دست اندرکاران ورزش به بقیه ی رشته های ورزشی به غیر از فوتبال و کشتی و .... بها بدهند . و زنینه رشد و ترقی ورزش کاران را فراهم کنند .
آخرین اخبار