عوامل شعب اخذ رای به هیچ وجه مجاز به نوشتن رای برای دیگران نیستند

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: با توجه به مراجعه افراد کم سواد یا ناتوان در نوشتن رای در شعب اخذ رای، عوامل شعب به هیچ وجه مجاز به نوشتن رای برای دیگران نیستند.

سعید رستگاری دبیر ستاد انتخابات استان یزد در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات استان با اشاره به حضور برخی افراد کم سواد یا ناتوان در نوشتن رای در شعب اخذ رای، گفت: این گروه از افراد برای شرکت در انتخابات می‌توانند به همراه شخصی با سواد از افراد خانواده و یا فردی مورد اعتماد، به یکی از شعب اخذ رای مراجعه کنند.

او افزود: مسئولان شعب، اعم از نمایندگان فرماندار، اعضای شعبه، ناظران هیات نظارت و ... به هیچ وجه مجاز به نوشتن رای برای رای دهندگان نیستند.

رستگاری با اشاره به برخی سوالات در زمینه ثبت عکس از سوی رای دهندگان گفت: تصویربرداری رای دهندگان به صورت شخصی یا خانوادگی، در صورت مخفی بودن آرای رأی دهندگان، بلامانع است.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد یادآور شد: باتوجه به تشابه نام و نام خانوادگی افراد در برخی حوزه‌های انتخابیه، به منظور جلوگیری از تضییع حق نامزد‌های انتخابات، در هنگام نوشتن آراء، نام، نام خانوادگی و کد انتخاباتی آن‌ها به صورت کامل و خوانا قید شود.

او ادامه داد: تدابیری در فرمانداری‌های استان اندیشیده شده تا افراد معلول یا دارای شرایط خاص بتوانند در همان محل سکونت رای خود را به صندوق بیندازند.

رستگاری با اشاره به وضعیت شعب سیار رأی اظهار داشت: ۱۸۵ شعب سیار رأی طبق مسیر‌های مشخص شده از سوی ستاد انتخابات در مکان‌های مختلف استان شامل؛ بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها برای رأی گیری ارسال شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: شهروندان می‌توانند در صورت نیاز به صندوق سیار با شماره‌هایی که فرمانداری‌ها اعلام کردند، تماس بگیرند.

برچسب ها: انتخابات ، نوشتن رای
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار