پوشش کامل رسانه‌ای حماسه حضور در صدا و سیمای آذربایجان شرقی

حوزه‌های پیام صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با طراحی و تغییرات ویژه در جداول پخش برنامه‌های مختلف انتخاباتی را در این روز روانه آنتن کرده است.

صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی همزمان با یازدهم اسفندماه روز برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با ۵۰۰ نفر و ۶۰ اکیپ اعم از خبری، تلویزیونی، رادیویی، مجازی، برون مرزی و فنی این رویداد مهم را پوشش می دهد. 

 معاونت سیما با پخش ویژه برنامه ملت اراده سی از ساعت شش و نیم تا آخرین لحظات انتخابات مشارکت سیاسی مردم را به صورت زنده پوشش می دهد.

ارتباط با تمامی شهرستان‌های استان، تهیه و پخش گزارش‌های مردمی، تهیه گزارش از مسئولان استان، ارتباط با ستاد انتخابات، بحث‌های کارشناسی، پخش سرود‌های انتخاباتی و ارتباط با مراکز استان‌ها، ارتباط زنده با مساجد و محل‌های مختلف اخذ رای در تبریز و شهرستان‌ها برای نشان دادن حضور پرشور مردم در انتخابات، تهیه گزارش از مسئولان استان از جمله بخش‌های این برنامه برای روایتگری حماسه حضور مردم در روز انتخابات است.

این معاونت با استقرار یک اکیپ کامل در ستاد انتخابات استان از ساعت ۷:۳۰ اخبار مربوط به این ستاد را تا پایان شمارش آرا پوشش می دهد.

حضور میدانی گروه‌های برنامه ساز در محل اخذ آرا، مستندسازی روند انتخابات با دو اکیپ در تبریز، اعزام دو اکیپ به روستا‌های پرجمعیت برای پوشش بیش از ۱۵ روستا، استقرار ۵ اکیپ در مساجد امام حسین (ع) در کوی لاله، مسجد رسول الله در کوی دانشگاه تبریز، آیت الله انگجی در خیابان جمهوری، امام سجاد (ع) در خیابان عباسی، فاطمه الزهرا (س) در شهرک ارم، اعزام سه اکیپ گزارشی به سطح کلانشهر تبریز، سه اکیپ گزارش اینترنتی و استقرار یک اکیپ در هیئت نظارت بر انتخابات استان برای انتشار اطلاعیه‌ها از دیگر تمهیدات شبکه استانی سیما در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای انعکاس حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های رای هستند. 

در این روز شبکه استانی صدای آذربایجان شرقی نیز با ویژه برنامه حضور حماسه سی همراه شنوندگان خواهد بود. این برنامه نیز از اولین ساعات برگزاری روز انتخابات شروع و تا پایان رای گیری به صورت زنده تقدیم شنوندگان خواهد شد. در این برنامه با تدارک بخش‌های مختلف از جمله گزارش، تلفن‌های مردمی، پیامک‌های مخاطبین، پخش سرود‌های باکلام و بی کلام حماسی، بحث‌های کارشناسی، حضور دست اندرکاران انتخابات به صورت حضوری و ارتباط زنده تلفنی، ارتباط با ستاد انتخابات، ارتباط با خبرنگاران شهرستان‌ها و ارتباط با سایر مراکز استان‌ها سعی خواهد کرد مخاطبان از طریق امواج رادیو در جریان شور انتخابات و حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای در سطح استان قرار گیرند.

گفتنی است این شبکه در یک روز قبل از برگزاری انتخابات نیز موضوع تمام برنامه‌های خود را به انتخابات و جشن سیاسی مردم اختصاص داد.

 رادیو برون مرزی آذری نیز در برنامه‌های چراغ و دنیا در هفته‌ای که گذشت به موضوع انتخابات می پردازد. 

 معاونت خبر هم با پخش ۷ بخش خبر رادیویی و ۷ بخش خبر تلویزیونی با ۸ کیپ خبری در تبریز و ۲۲ اکیپ در شهرستان‌ها، ضمن ارتباط با شبکه‌های سراسری، در بخش‌های مختلف رویداد‌های خبری روز دوم اسفند را پوشش خواهد داد. ارتباط زنده با بخش‌های خبری استانی و سراسری، تهیه بسته‌های خبری از شهرستان‌ها برای پخش در مجموعه‌های خبری، کانال و سایت خبرگزاری صدا و سیما و ارسال برای پخش در شبکه‌های سراسری از جمله برنامه ریزی‌های این معاونت است.

 تولید و توزیع عکس نوشت و پوستر، کلیپ، اینفوگرافیک، موشن گرافیک، فتو و ویدئوکلیپ، انیمیشن، پادکست، ویدئو، ویدئوکامنت، ویدئوگرافی از بستر فضای مجازی برای جریان‌سازی و ایفای نقش مکملی، برندسازی هشتگ، انتشار گزیده‌ای از بیانات و سخنرانی‌های حضرت امام (ره) با موضوعات مرتبط به مجلس شورای اسلامی، پوشش ارتباط زنده سیما با شبکه‌های سراسری و برون مرزی در بستر فضای مجازی و انعکاس فضای انتخابات شهرستان‌ها، ارتباط گسترده با کانال‌های همسو و پخش زنده از طریق آپارات شبکه سهند از جمله برنامه ریزی‌های معاونت فضای مجازی صدا و سیمای آذربایجان شرقی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

 گفتنی است حوزه‌های مختلف پیام صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی از ماه‌ها قبل در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات آگاهی‌بخشی به جامعه با هدف انتخاب اصلح، مشارکت حداکثری مردم و تحقق عدالت رسانه‌ای برنامه‌های مختلف و متنوعی با موضوع دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را تهیه و روانه آنتن کرده‌اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار