در گزارش باشگاه خبرنگاران جوان بخوانید؛

هیچ یک از خدمات مربوط به سهام عدالت نیازمند پرداخت هزینه نیست

به گفته مسئولان، همچنین این که هیچ یک از خدمات مربوط به سهام عدالت نیازمند پرداخت هزینه نیست و تمام خدمات مربوطه از جمله پرداخت سود سهام عدالت کاملا رایگان است.

مرحله دوم سود سهام عدالت تا ۲۵ اسفندماه پرداخت می‌شود این جدید‌ترین وعده وزیر امور اقتصاد و دارایی احسان خاندوزی در رابطه با پرداخت مرحله دوم و تسویه سود سهام عدالت عملکرد شرکت‌های بورسی سهام عدالت مربوط به سال ۱۴۰۱ است.

سود سهام عدالتی که مرحله اول آن آذر ماه پرداخت شد؛ سودی که با توجه به تنوع پرتفوی افراد مبلغ واریزی آن برای مشمولان متفاوت بود و بنابر اعلام مسئولان سازمان بورش و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، سهامدارانی که در سبد سهام خود مبلغ ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومانی داشتند، به ترتیب ۶۲۶، ۶۸۱ و ۷۳۶ هزار تومان سود دریافت کردند و سهامدارانی که سبد سهام یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۳۸۵ تومان سود به حساب آن‌ها واریز شد.

هچنین در ادامه هم احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص میزان مرحله دوم و تسویه سود سهام عدالت به تازگی در نشست خبری گفت: بخش دوم سود سهام عدالت ۳۰ درصد کمتر از سود مرحله اول در پاییز است.

۲۸ بهمن ماه نیز رئیس سازمان بورس مجید عشقی گفته بود؛ سود کل سهام عدالت امسال(عملکرد شرکت‌ها سال ۱۴۰۱) حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان بود که ۳۰ هزار میلیارد تومان آن تقسیم شد و ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر آن هم درآینده‌ای نزدیک تقسیم می‌شود. ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز برای افزایش سرمایه شرکت‌هایی است که برنامه توسعه‌ای دارند.

سود سهام عدالتی که چشم انتظار واریز سود عملکردی شرکت‌ها به سپرده‌گذاری مرکزی جهت تعیین تکلیف است و حالا باید سهامداران به چندین نکته در رابطه با موضوع سود سهام عدالت توجه داشته باشند که در این زمینه مهدی حاجی‌وند دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امسال هم مانند سال گذشته سود سهام عدالت در دو مرحله پرداخت می‌شود که مرحله اول آذر ماه بود نکته مهم این که برای پرداخت سود سهام عدالت هیچ‌گونه پیامک، شماره تماس یا لینک و پیوندی برای افراد ارسال نمی‌شود.

حاجی‌وند در ادامه اظهار کرد: همچنین این که هیچ یک از خدمات مربوط به سهام عدالت نیازمند پرداخت هزینه نیست و تمام خدمات مربوط به سهام عدالت از جمله پرداخت سود سهام عدالت کاملا رایگان است و افراد باید در این زمینه توجه کافی را داشته باشند.

یک میلیون سهامدار سهام عدالت، سود خود را دریافت نکرده‌اند

گفتنی است، بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به باشگاه خبرنگاران جوان حدود ۱۰۰ هزار نفر آذرماه امسال به دلیل مشکل در شماره شبای معتبر خود نتوانستند سود سهام عدالت دریافت کنند. بر اساس آمار از این تعداد ۵۵ هزار و ۴۴۵ نفر حساب بسته داشتند، ۳۲ هزار و ۵۸۷ نفر با مشکل عدم تطابق کد ملی و شماره حساب مواجه بودند. همچنین بر اساس آمار ۹ هزار و ۶۲۵ نفر دارای حساب راکد بودند و بیش از ۷ هزار نفر هم شماره حساب غیر فعال داشتند.

بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، متاسفانه همچنان یک میلیون نفر سهامدار سهام عدالت شماره شبای معتبر خود را در سامانه سجام ثبت نکرده اند.

حالا باید منتظر ماند دید مبلغ و زمان دقیق واریز سود سهام عدالت چه زمانی خواهد بود؟ واریز سود سهام عدالتی که بنابر تاکید مسئولان برای پرداخت آن هیچ گونه پیامک و لینکی به مشمولان ارسال نخواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۹ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
من رفتم بانک ملی گفت اول باید بری کافی نت ثبت نام کنی یک برگه برام بیاری رفتم کافی نت ثبت کرد ۱۴۰هزار تومان گرفت خدایش ترسیدم نرفتم دنبالش چون بانک گفت برو از تمام صفحه شناسنامه کارت ملی برگه فوت از همه کپی بگیر بیار .رفتم پرسیدم میگه هر برگه کپی ۳هزار تومان خوب ما ۸تا وارث هستیم از کجا بیارم این همه پول کپی بدم کشوری که میگه دیگه نیاز به کپی در بانک‌ها نیست یکدفعه این همه کپی حالا تهش چقدر میخواد سود بانکی بده .دیدم یک مبلغی رو هم از جیبم باید بزارم رو سود سهام گفتم ولش خدا حافظ ما نخواستیم ..نگید هزینه نداره با مردم صادق باشید
Iran (Islamic Republic of)
عیسی
۱۹:۲۵ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
از بنده 368000 هزار تومان توسط دفاتر پیشخوان گرفته شد
Iran (Islamic Republic of)
مشهدی
۱۳:۳۶ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
متاسفانه دفاترخدمات ارتباطی کلی هزینه می گیرند ازما هشتصدهزار تومان گرفتند تا کارهارو انجام بدن
Iran (Islamic Republic of)
حیدر علی
۰۹:۳۹ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
با سلام از سهام عدالت متوفیان دفاتر اسناد رسمی- دفاتر خدمات قضایی- حل اختلاف- دفاتر پیشخوان-بانکها و کارگزاریها سهم خود را گرفتندحالا مانده سازمان امور مالیاتی کی به ذینفع اسلی (وراث) چیزی میرسد خدا میداند. با تشکر.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۴ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
با سلام در شهرستان ازنا استان لرستان ،دفاتر پیشخوان، برای انتقال سهام عدالت متوفیان هزینه زیادی دریافت می کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۴۲ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
حرف بیخود نزنید.من روز ۹ اسفند رفتم برای سهام متوفیان که تا ۱۰ اسفند بیشتر وقت نداشت،و قرار بود تمام بانکها انجام بدهند.با مراجعه به بانکهای ملی،صادرات،ملت،پاسارگادو ملت شعبه مرکزی در شهر شیراز هیچکدام اطلاع نداشتند و گفتند چیزی به ما ابلاغ نشده.و بانک ملت به دفتر خدماتی فرستاد با درخواست ۴۰۰ هزار تومانی و دفتر خدماتی هم یک عتلمه بهانهو...نهایتا منصرف شدم.?
Iran (Islamic Republic of)
رضا نواندیش
۰۴:۵۹ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
آقایان مسول اگر سهام عدالت متعلق به مردم است وآنها مالک می‌باشند چراوبر اساس کدام قانون نمی توانند سهام خود راخرید وفروش نمایتد ؟لطفا پاسخ دهید اگر واقعا مسول هستید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۴ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
دفاتر خدماتی به ازای هر وارث مبلغ ۳۵۰ هزار تومن می‌گیرند و با کارت و رمز دوم خود مراجعه کننده پرداخت می‌کنند کجا میره معلوم نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۸ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
دمتون گرم
آخرین اخبار