سرقت ناکام از توریست‌های چینی در نمایشگاه بین المللی

سارقانی که قصد سرقت از توریست‌های چینی را داشتند، نه تنها در این سرقت ناکام ماندند بلکه سرنخ دستگیری خود را به پلیس دادند.

بهمن امسال چند توریست چینی برای بازدید از نمایشگاه بین‌المللی تهران با یک اتوبوس به آنجا رفتند. دو نفر از آن‌ها سرگرم عکاسی بودند که ناگهان دو مرد جوان در حالی که صورت‌هایشان را پوشانده بودند سوار بر موتورسیکلت به آن‌ها نزدیک شده و در چشم برهم‌زدنی گوشی و کیف دستی آن‌ها را به سرقت برده و برای فرار از دست آن‌ها مالباختگان را روی زمین انداخته و از محل متواری شدند.

گزارش سرقت بلافاصله به مأموران پلیس اعلام و با اجرای طرح مهار، تلاش برای دستگیری سارقان آغاز شد و مأموران توانستند سارقان نقاب‌دار را هنگام فرار مشاهده کنند و عملیات تعقیب و گریز شروع شد.

سارقان با حرکات مارپیچ و پرخطر سعی داشتند از دست مأموران فرار کنند، اما در این فرار به ۵ خودرو آسیب رساندند و در نهایت نیز موفق به کنترل موتور نشده و نقش بر زمین شدند. در ادامه اموال مسروقه و موتورسیکلت‌شان را که بشدت آسیب دیده بود در محل تصادف جا گذاشته و پیاده متواری شدند.

مأموران با استعلام پلاک موتورسیکلت سارقان که مخدوش شده بود، توانستند هویت صاحب آن را به دست آورند. مراد، کارگر نمایشگاه خودرو بود، اما مدتی قبل ناگهانی و بی‌خبر ناپدید شده و دیگر به محل کارش برنگشته بود.

 در ادامه تحقیقات، مراد بازداشت شد و به سرقت از چینی‌ها به همراه دوست سابقه‌دارش اعتراف کرد و گفت: سردسته باند مردی به نام امید است و من و همدستم امین دوره‌ای سرقت می‌کردیم.

با اعتراف مراد، سردسته و همدست دیگرش بازداشت شدند. سرکرده باند در تحقیقات گفت: یک سال قبل پس از سه سال حبس از زندان آزاد شدم و دوباره سرقت‌هایم را شروع کردم. خیلی اتفاقی با مراد آشنا شدم و، چون توریست‌ها اغلب دلار و اموال با ارزش زیادی دارند آن‌ها را هدف قرار دادیم.

به دستور بازپرس مصطفی تقی‌زاده از شعبه پنج دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، متهمان در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شدند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

روزنامه ایران

برچسب ها: سارقان ، مالباختگان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار