سلام ستوده نماینده منتخب مهاباد در مجلس شورای اسلامی شد

فرماندار ویژه مهاباد گفت: سلام ستوده، با کسب ۲۸ درصد آرای ماخوذه، برای نخستین بار به عنوان منتخب این شهرستان در مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

حسن عباسی رئیس ستاد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مهاباد با اعلام نتیجه کامل و قطعی انتخابات مجلس در این حوزه انتخابیه صبح امروز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: سلام ستوده با کسب ۲۸ درصد آرای ماخوذه، برای نخستین بار به عنوان منتخب این شهرستان در مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

وی افزود: از مجموع ۴۶ هزار و ۳۳۵ رای ماخوذه صحیح، سلام ستوده با ۱۵ هزار و ۸۸۵ رای توانست بیشترین تعداد آرای این حوزه را به خود اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: علی بیژن فر با ۷ هزار و ۲۱۶ رای، سلیمان پاکزاد با ۵ هزار و ۳۵۷ رای، عثمان احمدی با ۳ هزار و ۲۱۷ رای، دیاکو عزیزی با ۲ هزار و ۸۱۹ رای، سیامند جوانبخت با هزار و ۸۸۴ رای، رضا اسمعیلی با هزار و ۵۴۰ رای در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

مقام عالی شهرستان بیان کرد: خالد چوپانی هزار و ۵۰۴ رای، دلارا اشنویه با ۹۲۳ رای، زینب آتشبار با ۳۵۵ رای، سردار حسن زاده با ۳۵۱، مسعود پیروتی اقدم با ۹۳ رای، کیوان کاکه الله با ۷۶ رای، اسعد باربد با ۴۸ رای و محمد رضا صالحی با ۱۸ رای رتبه‌های بعدی را در این حوزه انتخابیه به خود اختصاص دادند.

فرماندار ویژه مهاباد بیان کرد: هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه از امروز به مدت ۲ روز در محل این فرمانداری آماده دریافت شکایات است.

به گفته مقام عالی شهرستان، کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات نیز شکایت دارند، می‌توانند در مدت ۷ روز از تاریخ امروز، شکایت مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند. 

در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مهاباد ۱۵ نامزد با یکدیگر برای کسب یک کرسی به رقابت پرداختند.

شهرستان مهاباد ۲۶۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد حدود ۱۸۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن بودند.

۱۴۱ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای این دوره از انتخابات در حوزه مهاباد پیش بینی شده بود.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است و دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
به آقای ستوده، تبریک می گویم و موفقیت ایشان را د این سمت از خدا خواهانم