تسلا قیمت برخی از خودرو‌های خود را افزایش داد

تسلا همچنان سیاست تغییر قیمت در بازار آمریکا را دنبال می‌کند و اخیرا قیمت برخی از مدل‌های خود را در این بازار افزایش داده است.

به گزارش رویترز، تسلا قیمت برخی از خودرو‌های مدل Y در آمریکا را ۱ هزار دلار افزایش داده است.

این سازنده خودرو‌های برقی قیمت خودرو‌های دیفرانسیل عقب و دوربرد مدل Y خود را به ترتیب به مبالغ ۴۳۹۹۰ و ۴۸۹۹۰ دلار افزایش داده است. قیمت مدل Y Performance و سایر مدل‌ها بدون تغییر باقی مانده است.

در ماه فوریه، تسلا به طور موقت قیمت‌های برخی از خودرو‌های مدل Y خود را در بازار آمریکا کاهش داد. این اقدام تقریباً یک ماه پس از کاهش قیمت‌ها در سراسر اروپا و چین رخ داد.

 ایلان ماسک، مدیر عامل این خودروسازی ماه گذشته در خصوص افزایش قیمت‌ها گفته بود این افزایش مربوط به مشکل اساسی تولید است. کارخانه‌ها برای بهره‌وری به تولید مستمر نیاز دارند، اما تقاضای مصرف‌کننده به طور فصلی است.

خریداران اتومبیل در بازار آمریکا طی چند ماه گذشته به دلایلی از جمله حذف اعتبارات مالیاتی و هزینه‌های مالکیت بیشتر خرید خودرو‌های هیبریدی را به خودرو‌های تمام الکتریکی ترجیح داده اند.

در ماه ژانویه، تسلا به این دلیل که روی نسل بعدی خودرو‌های الکتریکی خود به نام «Redwood» متمرکز است، نسبت به روند رو به کاهش رشد فروش در سال جاری میلادی هشدار داده بود. آخرین اقدام تسلا برای افزایش قیمت نیز به دلیل کاهش آسیب‌ها به حاشیه سود این شرکت بوده که در پی جنگ قیمتی با دیگر رقبای تولیدکننده خودروی برقی از یک سال گذشته آسیب دیده است.

گفتنی است سهام تسلا در سال جاری و تاکنون ۱۸.۷۵ درصد کاهش یافته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار