کنفرانس تجاری عشق آباد گامی برای توسعه روابط تجاری

وزیر صنعت و تجارت طالبان با مقامات ترکمنستان دیدار و گفتگو کرد.

نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت طالبان و هیئت همراهش در سفر به عشق‌آباد با ناوکر قلی اتکی اوف رئیس اتحادیه تجار و صنعتگران ترکمنستان دیدار کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت صنعت و تجارت طالبان، رئیس اتحادیه تجار و صنعتگران ترکمنستان در این دیدار ضمن استقبال از هیئت مشترک بخش دولتی و خصوصی افغانستان، افتتاح کنفرانس ارتباط تجاری و نمایشگاه تجاری ترکمنستان و افغانستان را دلیلی بر نزدیکی دو کشور خواند.

عزیزی نیز این کنفرانس را گامی مهم برای توسعه تجارت بین دو کشور خواند و پیرامون راه‌های ترانزیت ترکمنستان به کشورهای جنوب آسیا، شرایط مساعد سرمایه‌گذاری در افغانستان و مزایای آن گفتگو کرد.

هیئت وزارت صنعت و تجارت طالبان در حالی عازم ترکمنستان شده است که هفته گذشته نیز وزیر خارجه طالبان در رأس هیئتی بلندپایه برای دیدار با مقامات ترکمنستانی در سفری چهار روزه به عشق‌آباد رفته بود.

این وزارتخانه هدف از سفر را افتتاح اولین کنفرانس ارتباط تجاری ترکمن-افغان، نمایشگاه محصولات و کالاهای تولیدی افغانستان، نشست دو جانبه بخش خصوصی افغانستان و ترکمنستان، نشست های دوجانبه حکومتی جهت رشد و گسترش روابط اقتصادی و توسعه تجارت و ترانزیت دو کشور عنوان کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار