صدور سند کاداستری یزد از ۱۰۰ هزار برگ گذشت

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد از رشد ۱۳۰ درصدی صدور سند مالکیت کاداستری خبر داد.

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: از ابتدای امسال در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و اجرای کامل قانون حدنگار، فعالیت جهادی و خدمت بی منت و صادقانه در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: در این راستا یکی از فعالیت‌های برنامه ریزی شده، تعویض اسناد دفترچه‌ای به کاداستری و صدور اسناد کاداستری مالکیت املاک و اراضی بود که در این بخش، رشد بسیار خوبی را تاکنون شاهد بوده ایم.

عضو شورای حفظ حقوق بیت المال یزد تصریح کرد: حمایت‌های مجموعه‌های قضایی و دولتی به ویژه شورا‌های قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال منجر به صدور حدود ۱۰۳ هزار برگ سند مالکیت کاداستری در این اداره کل طی ۱۱ ماه شده است.

اقبال ادامه داد: این در حالی است که این میزان در طول ۱۱ ماه سال گذشته ۷۹ هزار و ۵۰۰ برگ بوده که بیانگر رشد ۱۳۰ درصد صدور سند مالکیت کاداستری در سال ۱۴۰۲ است.

او با اشاره به اهمیت صدور اسناد کاداستری در تأمین امنیت قضایی و بهداشت حقوقی جامعه گفت: ماهیت فیزیکی مطلوب، ضریب امنیتی بالا، جلوگیری از تجاوز دیگران به زمین‌های شخصی و دولتی، قابلیت احیا در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه به دلیل نگهداری اسناد در چند نقطه از جمله مزایای اسناد حدنگار است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد اظهار امیدواری کرد تا با اجرای کامل قانون حدنگاری و صدور اسناد کاداستری زمینه حمایت و پشتیبانی بیشتر از تولید و رونق اقتصادی و نیز سرمایه گذاری فراهم شد و دعاوی مربوط به حوزه زمین و مسکن و نهایتا پرونده‌های تشکیلی این بخش در محاکم قضایی کاهش یابد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار