ترامپ:

خروج آمریکا از افغانستان بدتر از ویتنام بود

رییس جمهور پیشین آمریکا گفت خروج آمریکا از افغانستان به عملکرد نظامی بدتر از ویتنام منجر شده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا و از نامزدان حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ این کشور در یک گردهمایی انتخاباتی در ریچموند ویرجینیا گفت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به عملکرد نظامی بدتر از ویتنام منجر شده است.

این نامزد جمهوری‌خواه با احمق خطاب کردن بایدن همچنان افزود رییس جمهور آمریکا سربازان آمریکایی را به کشورهایی می‌فرستد که تا به‌حال نامش را نشنیده است.

ترامپ پیش از این نیز از خروج فاجعه‌بار آمریکا از افغانستان انتقاد کرده بود.

این در حالی است که پیشتر نیکی هیلی، یکی دیگر از نامزدان جمهوری‌خواه در انتخابات آینده آمریکا هم گفت که خروج ارتش کشورش از افغانستان پیام اشتباهی را به متحدان و دشمنان واشنگتن ارسال کرد.

وی با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین، نبرد اسراییل و حماس، افزایش آزمایش‌ موشک‌های بالستیک توسط کره شمالی و حملات سایبری چین به زیرساخت‌های آمریکا گفت این همه ناشی از ناکامی کشورش در افغانستان است.

هیلی افزود: جهان به معنی واقعی کلمه در آتش است. اشتباه نکنید، اگر ما در افغانستان آن ناکامی را نداشتیم، هیچ کدام از این‌ها اتفاق نمی‌افتاد.

گفتنی است که پس از خروج نظامیان امریکایی از افغانستان و تسلط دوباره طالبان بر افغانستان شد، بایدن مورد انتقاد شدید سیاست‌مداران آمریکایی قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار