سراوان رکورددار بیشترین رفع تصرفات اراضی دولتی در کشور شد

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان گفت: این شهرستان با حدود ۱۶۰ هکتار در سال جاری رکورددار بیشترین رفع تصرف اراضی دولتی در کشور شد.

حامد ریگی گفت در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی دولتی با اجرای احکام قطعی قضائی این اراضی در پهنه این شهرستان به ارزش حدود ۸۴ میلیارد ریال رفع تصرف و به بیت المال اعاده و نسبت به قلع و قمع و خلع ید آن اقدام شده است.

وی تاکید کرد: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی این اداره به صورت شبانه روزی و مستمر عرصه‌های دولتی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی انجام می شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی سراوان تصریح کرد: همچنین به منظور جلوگیری از تصرف اراضی ملی و دولتی در سطح شهرستان، همواره اجرای اقدامات پیشگیرانه در اولویت قرار دارد که براین اساس در این سال ها جهت اطلاع‌رسانی با نصب تابلو، علائم هشدار دهنده و دیوار نویسی، هشدارهای لازم اعلام شده تا مردم عزیز استان بدانند کدام اراضی مربوط به بیت المال است.  

ریگی حفاظت و صیانت از اراضی ملی را وظیفه مهم و ذاتی این اداره عنوان کرد و افزود: مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک تعرض و یا تصرف به اراضی دولتی می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز (۲۴ ساعته) با ارسال پیامک به سامانه ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ موضوع را گزارش کنند تا عوامل یگان حفاظت اراضی در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین سامانه گویای چهار رقمی ۱۶۵۶ نیز آماده دریافت هرگونه تخلفات در زمینه زمین خواری اراضی دولتی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار