حماس: اسرائیل شرایط را بپذیرد، آتش‌بس غزه ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت ممکن است

یکی از مقامات ارشد حماس گفت اگر رژیم صهیونیستی خواسته‌های فلسطین را در مذاکرات جاری بپذیرد، آتش‌بس در غزه ممکن است «طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت» آینده برقرار شود.

 این مقام حماس به خبرگزاری فرانسه گفت: «اگر اسرائیل با خواسته‌های حماس، که شامل بازگشت آوارگان فلسطینی به شمال غزه و افزایش کمک‌های بشردوستانه است، موافقت کند، راه را برای آتش‌بس ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده هموار خواهد کرد».

یک مقام ارشد دولت آمریکا اواخر روز شنبه مدعی شد که تل‌آویو پیشنهاد آتش‌بس شش هفته‌ای در غزه و آزادی اسیران آسیب‌پذیر را «کم و بیش» پذیرفته و اکنون همه منتظر پاسخ حماس هستند.

در حالی که مذاکره کنندگان بین المللی برای دستیابی به توافقی قطعی پیش از آغاز ماه مبارک رمضان در ۱۰ مارس تلاش می‌کنند، مذاکرات با میانجی‌های مصری و قطری روز یکشنبه با هیئت حماس انجام می‌شود.

یک منبع مصری گفت: «هیئتی از جنبش حماس، از جمله خلیل الحیه، معاون رئیس جنبش حماس در غزه و زاهر جبارین، برای ارائه پاسخ نهایی جنبش مذکور به چارچوب پاریس ۲ وارد قاهره خواهند شد. همزمان یک هیئت امنیتی اسرائیل در قاهره خواهد بود که نیتزان آلون مسؤول پرونده اسیران در ارتش اشغالگر برای بررسی محتوای پاسخ فلسطین در مذاکرات شرکت خواهد کرد.»

این منبع مصری توضیح داد: «هیئت اسرائیلی که به قاهره می‌آید، پس از اطمینان از اینکه پاسخ مقاومت حداقل‌های تعیین‌شده توسط دولت اسرائیل را برآورده می‌کند، صلاحیت مذاکره را خواهد داشت.»

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
به همین خیال باشید اسراییل این فرصت طلایی رو که برای نابودی غزه به دست آورده به هیچ وجه از دست نمیده و اگر جان اسرای اسراییلی براش مهم بود تا حالا صد بار توافق آتش بس رو میپذیرفت از طرفی غزه صفحه شطرنج یا سمیلاتور جنگ نیابتی بین ایران وآمریکاست که مهره های آن را اسراییل وحماس تشکیل میدهند بازنده ی این جنگ حساب کار برای جنگ واقعی دست ش میاد ۰
Iran (Islamic Republic of)
آشتیانی
۱۶:۱۴ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
مهمترین خواسته امت اسلامی پایان کامل رژیم اشغالگر صهیونیستی می‌باشد.
هر چیزی بغیر از این باشد خیانت به قرآن و اسلام است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
جنگ جنگ تا پیروزی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
فعلا آب رو بریز همونجا که داری میسوزی
آخرین اخبار