نصب سامانه هوشمند توقف اضطراری بر روی پله برقی‌های متروی تهران

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از خرید و نصب ۲۵ دستگاه هوشمند توقف اضطراری برای بالا بردن ایمنی پله برقی‌ها در متروی تهران خبر داد.

مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به بروز حادثه در پله برقی ایستگاه شهید بهشتی گفت: بعد از آن حادثه که در خرداد ماه سال ۱۴۰۲ رخ داد و به منظور پیشگیری از خسارات مالی و جانی ناشی از حوادث پله برقی و افزایش ایمنی مسافران مترو، هر کاری که باعث افزایش ایمنی مسافران شود، مورد توجه ما قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت ایمنی در پله برقی‌ها، طرح ارزیابی بسیار سخت‌گیرانه عملکرد سیستم‌های ایمنی پله برقی‌ها انجام شده و برای اولین بار ۲۵ دستگاه هوشمند توقف اضطراری برای بالا بردن ایمنی پله برقی‌های مترو نصب شده است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه دستگاه توقف اضطراری توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی ساخته شده است، افزود: این شرکت توانسته با ساخت و تولید سامانه‌ای کاملاً هوشمند، برای اولین بار در دنیا، سطح ایمنی این وسیله پر خطر را ارتقاء دهد.

وی با بیان اینکه سامانه هوشمند توقف اضطراری پله برقی با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری‌های روز می‌تواند در صورت بروز هر اتفاقی برای افراد در هنگام استفاده از پله برقی، در کسری از ثانیه فرمان توقف صادر و پله برقی را متوقف کند، خاطرنشان کرد: این سیستم زمان طلایی خاموش کردن پله برقی را در هنگام بروز حوادث مورد توجه قرار داده و با توجه به نظرات همکاران واحد‌های کیفیت و ایمنی، در خصوص صحت عملکرد سیستم در تلاش هستیم تا این سیستم در پله‌های جدید از ابتدا نصب باشد و به مرور بر روی سایر پله برقی‌های مترو نیز نصب شود.

این سامانه به صورت انحصاری توسط شرکت داخلی تولید و عرضه شده است و دارای گواهینامه ثبت اختراع در داخل و خارج از ایران می‌باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
پله برقی = پله مرگ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
در کنار دیوار سازمان تامین اجتماعی شهید حاتمی دو خودرو لوکس جن بدون پلاک پارک است و کسی هم رسیدگی نمی کند که جابجا کند.
آیا احتکار است؟
آیا مالیات و گمرکی پرداخته؟
آیا وجود خودرو بدون پلاک در سطح شهر قانونی است؟
آخرین اخبار