ممانعت صهیونیست‌ها از ورود کمک به غزه پس از ۱۴۹ روز

وزیر خارجه اردن تایید کرد رژیم صهیونیستی همچنان از رسیدن کمک‌های کافی به چند میلیون فلسطینی که با قحطی مواجه هستند، جلوگیری می‌کند.

ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن روز یکشنبه گفت که رژیم صهیونیستی همچنان از ورود کمک‌های کافی به نوار غزه جلوگیری می‌کند.

شبکه اردنی المملکه، به نقل از الصفدی در جریان سخنرانی اردن در نشست وزیران مشترک کشور‌های شورای همکاری خلیج فارس در ریاض گفت: همه با بزرگترین چالش در منطقه روبرو هستند که تداوم تجاوز وحشیانه اسرائیل به غزه است.

او ادامه داد: همه ما برای توقف این تجاوز و رساندن کمک‌های بشردوستانه کافی به بیش از ۲.۳ میلیون فلسطینی که بر اساس برآورد‌های سازمان ملل و سایر سازمان‌ها با قحطی مواجه هستند تلاش می‌کنیم و اسرائیل همچنان از ورود کمک‌های کافی به آن جلوگیری می‌کند.

وزیر خارجه اردن تاکید کرد: مسئله فلسطین مسئله محوری همه ما است و برای پایان دادن به این تجاوز و انجام هر کاری که لازم است برای رسیدن به صلحی عادلانه، همه جانبه و پایدار از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد. فلسطینی‌ها تمام حقوق مشروع خود را به دست می‌آورند که مهمترین آن‌ها حقشان برای داشتن یک کشور و آزادی در خاک ملی‌شان است.

او از جامعه جهانی خواست تا نه تنها برای توقف تجاوز به غزه و توقف اقدامات غیرقانونی که رژیم صهیونیستی در کرانه باختری انجام می‌دهد، اقدام موثر انجام دهند و بلکه از قصد صهیونیست‌ها برای ممانعت از انجام مراسم مذهبی نمازگزاران در مسجد الاقصی، جلوگیری کنند.

الصفدی ادامه داد: من مشتاقانه منتظر همکاری با همه شما هستم نه تنها برای توسعه روابط دوجانبه، بلکه برای پایان دادن به این تجاوز و یافتن افقی واقعی برای دستیابی به یک صلح عادلانه و همه جانبه که در آن منطقه ما از ثبات برخوردار باشد. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار