رییس سازمان اورژانس کشور خبر داد؛

انتقال مصدومان سیل سیستان و بلوچستان به مراکز درمانی/ ۳۹ مادر باردار به مناطق امن منتقل شدند

رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به آمادگی این سازمان در خدمت رسانی به حادثه دیدگان سیل دشتیاری در سیستان و بلوچستان، از ارائه خدمات به ۸ مصدوم این حادثه و انتقال چهارنفر از آن‌ها به مراکز درمانی خبر داد.

به نقل از وبدا؛ جعفر میعادفر با بیان اینکه در حادثه سیل دشتیاری، ۳۹ مادر باردار به مناطق امن و ۹ مادر باردار و همچنین ۶ بیمار دیابتی توسط نیرو‌های اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند، افزود: نیرو‌های اورژانس در این حادثه به ۱۲ نفر از افراد گرفتار در سیلاب کمک کرده و آن‌ها را نجات دادند.

وی ادامه داد: در بازه زمانی ۵ تا ۹ اسفندماه با دریافت هشدار از سازمان هواشناسی، به تمام مراکز EOC (مرکز هدایت عملیات بحران) دانشگاه‌های علوم پزشکی تحت تاثیر و معین اعلام آماده باش کردیم.

رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اعزام تیم‌های ارزیاب حوزه سلامت به مناطق آسیب دیده و همچنین ارزیابی هوایی مناطق سیل زده توسط اورژانس هوایی، خاطرنشان کرد: در این حادثه ۵ دستگاه آمبولانس پشتیبان، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک فروند بالگرد اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، ۵ تیم بهداشتی شامل بهداشت محیط، مبارزه با بیماری‌ها و بهداشت خانواده و دو تیم درمانی از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به مناطق آسیب دیده اعزام شدند.

میعادفر از وارد شدن آسیب به ۱۸ مرکز بهداشتی و درمانی و پایگاه‌های اورژانس در این منطقه خبر داد و گفت: سیلاب و فعالیت آمبولانس‌ها در سیلاب اخیر منجر به آسیب دو دستگاه آمبولانس در بریس و درگس شده است.

وی خاطرنشان کرد: خدمات حوزه سلامت به بیماران و مصدومین توسط اورژانس هوایی و قایق در حال انجام است و همزمان با فروکش کردن سیلاب در اکثر مناطق، تیم‌های بهداشت محیط در حال معدوم سازی بهداشتی لاشه‌های احشام سبک و سنگین هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار