میرزایی‌قمی:

۵۱درصد خودرو‌های سنگین در مراجعه اول به مراکز معاینه فنی نقص فنی و ایمنی دارند

سرپرست شرکت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران گفت: ۵۱ درصد از خودرو‌های سنگین در بار نخست موفق به دریافت معاینه فنی نمی‌شوند.

سیدمحمدمهدی میرزایی قمی، سرپرست شرکت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران ضمن اشاره به مراجعه ۴۲۸۱ دستگاه اتوبوس شرکت واحد به مراکز معاینه فنی پایتخت در سال جاری اظهار کرد: ذرات معلق یکی از مهمترین آلاینده‌ها در شهر تهران هستند که براساس سیاهه انتشار سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران اتوبوس‌های شرکت واحد در انتشار آن سهم ۵.۷ درصدی دارند. بر همین اساس با توجه به اهمیت موضوع کاهش آلودگی هوا و حفظ ایمنی و سلامت شهروندان برای مدیران شهری، جهت تدقیق در کنترل دوره‌ای وضعیت آلایندگی و ایمنی این خودرو‌ها بنا بر هماهنگی انجام شده با شرکت واحد اتوبوسرانی امسال نسبت به برنامه ریزی جهت اعزام اتوبوس‌های شرکت واحد به مراکز معاینه فنی شهر تهران اقدام شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه آمار نشان می‌دهد در یازده ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حداقل میزان مراجعات ۴۵ درصد افزایش داشته است.

گفتنی است شهر تهران از بضاعت سه مرکز تک خطه معاینه فنی خودرو‌های سنگین برخوردار بوده که دو مرکز آن در توقفگاه‌های شرکت واحد قرار دارد.

برچسب ها: معاینه فنی ، خودرو
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار