اشتغال لازمه توانمندسازی مددجویان آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تمرکز بر اشتغال مددجویان استان یکی از راه‌های توانمندسازی آن‌ها است که موجب رشد اقتصادی جامعه نیز خواهد شد.

آقای رحمتی با تاکید بر لزوم توانمندسازی نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد در دیدار با جمعی از امدادگران، خیران، کارآفرینان و نخبگان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: خدمت به فقرا و ایتام توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود و این توفیق را باید قدر دانست.

وی با عنوان اینکه کمیته امداد یادگار ارزشمند امام خمینی (ره) است افزود: نهاد‌هایی که به دستور امام راحل تاسیس شد عمدتا برای گره گشایی از مردم بود.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اندیشه مقام معظم رهبری نیز به تاسی از امام بزرگوار تاکید بر محرومیت زدایی از قشر‌های مردم دارد.

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از همراهی خیران و مراکز نیکوکاری با کمیته امداد برای مباره با فقر ادامه داد: با بودجه دولتی محرومیت زدایی محقق نمی‌شود دولت باید زیرساخت‌های توسعه متوازن و عدالت اقتصادی را فراهم کند که در دولت سیزدهم به این موضوع اهتمام جدی وجود دارد.

آقای رحمتی خاطرنشان کرد: فرهنگ احسان و کمک به نیازمندان باید توسط نهاد‌های مردمی مدیریت شود و گره‌های مردم به دست مردم باز شود و گروه‌های مردمی در کمک رسانی به نیازمندان باید حفظ عزت نفس و کرامت انسانی آن‌ها را مورد توجه جدی قرار دهند.

آقای ملامهدی مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی هم با اشاره به تخصیص ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی مددجویان از تبصره ۱۸ از سوی دولت گفت: سال گذشته ۲۷ هزار و ۲۰۰ شغل توسط این نهاد حمایتی ایجاد شد.

وی ادامه داد: امسال نیز تاکنون ۱۱ هزار فرصت شغلی از سوی کمیته امداد در استان ایجاد و برای ۶۵۰ نفر کاریابی شده و این به معنی سبک‌تر شدن بدنه این کمیته از حیث افراد تحت پوشش است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اعلام اینکه ۷۹ هزار خانوار در استان تحت پوشش این نهاد هستند گفت: از این تعداد ۶۵ هزار خانوار ماهانه ۶۷۰ میلیارد ریال از این نهاد حمایتی حقوق و مستمری دریافت می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار