اسبقیان: وزارت ورزش و جوانان دنبال تیم‌داری نیست/ تا پایان سال ۷ انتخابات فدراسیون‌ها را برگزار می‌کنیم

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان دنبال تیم‌داری و باشگاه‌داری نیست و جزء وظایف این وزارتخانه نیست.

شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان پس از پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون آمادگی جسمانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خدای بزرگ را شاکر هستم که امروز این توفیق را داد تا سومین مجمع انتخاباتی را بعد از دستور وزیر محترم ورزش و جوانان برگزار کنیم. در بند اول دستور حکم بنده آمده است که باید فدراسیون‌ها تعیین تکلیف شوند و مجمع انتخابی فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی نیز با حضور اکثریت آرا برگزار شد. با رای مجمع این فدراسیون به فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی تغییر نام یافت. در مجمع نیز گواری با اکثریت آرا به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد. انتخابات دو کاندیدا داشت که مجمع آقای گوارای را انتخاب کرد.

او در خصوص شایعه صلاحیت خانم ابوالقاسمی و اینکه شما اجازه حضور ایشان را دادید، گفت: بحث رد صلاحیت مطرح نبود و موضوع مکاتباتی بود که باید زودتر می‌رسید. الحمدالله هماهنگی انجام شد و ما هماهنگ کردیم تا ایشان در انتخابات شرکت کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص تغییر کاندیدا‌های فدراسیون سوارکاری گفت: جلسه تجدید نظر برگزار شد و نظرنهایی را در خصوص لیست نهایی اعلام کردیم. یکی، دو نفر از کاندیدا‌ها در خصوص جلسه اول تطبیق نقطه نظراتی داشتند و مکاتباتی کرده بودند که جلسه تجدید نظر را برگزار و نظر کارشناسی مطرح و دوستان نقطه نظرات خود را گفتند و ثبت و ضبط شد و طی یکی، دو روز آینده اعلام خواهد شد.

 اسبقیان در خصوص مطرح شدن ۲۶ اردیبهشت ماه به عنوان تاریخ پیشنهادی انتخابات ژیمناستیک از سوی رئیس فدراسیون و اینکه انتخابات با کاندیدا‌های گذشته برگزار خواهد شد یا ثبت نام دوباره انجام خواهد شد، گفت: انتخابات با نامزد‌های گذشته برگزار خواهد شد.

او در خصوص انتخابات های پیش‌رو گفت: انتخابات فدراسیون جانبازان و توان‌یابان را فردا برگزار می‌کنیم. انتخابات فدراسیون والیبال، سوارکاری و ناشنوایان را در پیش داریم و کلاً ۷ انتخابات را برگزار می‌کنیم و سال آینده نیز انتخابات باقی مانده را برگزار خواهیم کرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اینکه قرار شده سازمان تامین اجتماعی باشگاه پرسپولیس را خریداری کند، گفت: این موضوع را دوستان در سازمان خصوصی‌سازی اطلاعات کافی دارند. آنچه مسلم است و وزیر ورزش و جوانان پیگیری می‌کند این است که وزارت ورزش و جوانان دنبال تیم‌داری و باشگاه‌داری نیست و جزء وظایف این وزارتخانه نیست. وزارت ورزش و جوانان دستگاه ناظر بر عملکرد باشگاه‌ها است. ان‌شاالله این اتفاق پیگیری می‌شود که زودتر بیفتد تا تکلیف دو باشگاه محبوب مشخص شود و این دغدغه‌های که هواداران عزیز دو تیم و مسئولان ورزش دارند، برطرف شود.

او در خصوص اینکه به گفته یکی از مدیران سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اینکه دولت می‌خواهد به عنوان یکی از بدهی‌هایش پرسپولیس را به آن‌ها واگذار کند، تصریح کرد: من چنین موضوعی را نشنیدم و فکر نمی‌کنم درست باشد. سیاست وزارت ورزش و جوانان که دنبال می‌شود در دولت هم پیگیری می‌شود تا تکلیف این دو باشگاه مشخص شود و دغدغه‌های هواداران برطرف شود و مشکلات این دو باشگاه حل و فصل شود.

اسبقیان در خصوص انتخابات فدراسیون جانبازان خاطرنشان کرد: تا جایی که من اطلاع دارم، شرایط آن در سایت فدراسیون و به اطلاع کاندیدا‌های محترم رسیده شده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که چرا وزارت ورزش انتخابات فدراسیون‌ها را به پایان سال موکول می‌کند، این اتفاق در سال گذشته هم بود و حدود ۶، ۷ فدراسیون انتخابات‌شان در پایان سال برگزار شد، تصریح کرد: سال گذشته من در این حوزه مسئولیت نداشت و نمی‌دانم چرا در سال گذشته انتخابات در پایان سال برگزار شده است. آن چیزی که من می‌دانم، در بدو انتصاب من ۱۷ فدراسیون به صورت سرپرستی اداره می‌شد و این دغدغه‌هایی بود که رسانه‌ها هم داشتند و یکی از دغدغه‌های وزیر هم بود که مرتبا مورد تاکید داشتند و در بند‌های حکم من، در بند اول آمده است که تاکید شده بر برگزاری مجامع انتخاباتی و تعیین تکلیف فدراسیون‌ها بود. من هم بلافاصله آمدم و ۹ فدراسیون را زمان‌بندی انتخابات‌شان را اعلام کردیم.

او در پاسخ به این سوال که تا قبل از المپیک، فدراسیونی خواهد بود که تعیین تکلیف نشود؟ گفت: بستگی به تاریخ‌های ۴ ساله‌شان دارد. اگر زمان انتخابات برسد ما مکلف هستیم که انتخابات را برگزار کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که انتخابات فدراسیون ژیمناستیک با نامزد‌های قبلی برگزار می‌شود، مشکل قانونی ندارد؟ خاطرنشان کرد: نه هیچ مشکلی ندارد، ان‌شاءالله انتخابات این رشته برگزار شود که رشته پایه و ارزشمندی است. تلاش‌های خوبی انجام شده و آقای الفتی هم می‌درخشد. این فدراسیون باید تعیین تکلیف شود. ما به این رشته امیدوار شدیم که مقام‌های بهتری به دست بیاوریم.

اسبقیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اینچه‌درگاهی می‌تواند در انتخابات شرکت کند یا خیر؟ عنوان کرد: این موضوع بستگی به تصمیم خود او دارد که شرکت کند یا نه.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار