بحرینی: اسرائیل به دنبال نابودی تاب‌آوری فلسطینی‌ها است

سفیر ایران در ژنو گفت: رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن عامدانه زیرساخت‌های بشردوستانه به دنبال نابودی تاب‌آوری فلسطینی‌ها علیه اشغالگری است.

علی بحرینی سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو در یک سخنرانی از طرف بیش از ۶۰ کشور در جلسه روز دوشنبه نشست ۵۵ شورای حقوق بشر ضمن محکوم کردن کشته شدن بیش از ۱۵۰ نفر از کارکنان سازمان ملل بر اثر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه در چهار ماه اخیر، گفت: در هشت دهه اشغالگری در سرزمین‌های اشغالی فلسطین جهان شاهد چنین وضعیت وخیم حقوق بشری و بشردوستانه نبوده است.

سفیر ایران افزود: بیمارستان‌ها و هرگونه امکانات برای بیماران و زخمی‌ها بصورتی کاملا عامدانه توسط نیرو‌های اشغالگر اسرائیل مورد حمله قرار می‌گیرند که موجب از کار افتادن سیستم درمانی در غزه شده و جهان از میزان هدف قرار دادن تعمدی بیمارستان‌ها و کادر درمانی و بشردوستانه در غزه شوکه شده است.

بحرینی در ادامه اظهار کرد: طرح ادعا‌ها علیه برخی آژانس‌های بشردوستانه در غزه و اختلال در فعالیت‌های آن‌ها و سخت‌تر کردن شرایط زندگی مردم در این منطقه بخشی از دستور کار نیرو‌های اشغالگر اسرائیل برای مجبور کردن مردم به رها کردن خانه‌های خود و ترک سرزمین خود است. 

سفیر و نماینده دائم ایران در این سخنرانی گروهی با ابراز نگرانی از اقدامات عامدانه نیرو‌های اشغالگر اسرائیلی علیه زبرساخت‌ها و آژانس‌های بشردوستانه گفت: ما عمیقا از اجرای این سیاست و اقدامات عامدانه اشغالگران که با هدف از بین بردن تاب آوری کامل مردم فلسطین علیه اشغالگری و دستیابی به حق خود برای تعیین سرنوشت صورت می‌گیرد، ابراز نگرانی می‌کنیم. 

سفیر و نماینده کشورمان در پایان در این سخنرانی خواستار اجرای کامل دستور موقت ICJ برای توقف نسل کشی توسط رژیم اشغالگر اسرائیل در غزه شد.

نشست ۵۵ شورای حقوق بشر از ۷ اسفند کار خود را در ژنو آغاز کرده و در مدت شش هفته تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ موضوعات مختلف حقوق بشری از جمله وضعیت حقوق بشری در فلسطین را بررسی خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صهیونیستا در نهایت بر وهابیا پیروز میشن چون وهابیت ساخته و پرداخته آمریکاست
آخرین اخبار