دیدار عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی اسکیت با وزیر ورزش

عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی اسکیت با حضور در محل وزارت ورزش و جوانان با وزیر ورزش دیدار و گفت‌وگو کرد.

در دیدار خورخه رولدان پرز، رئیس کمیته فنی اسکیت سرعت و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی با کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، راهکارهای توسعه و همکاری‌های مشترک مورد تاکید قرار گرفت.

هاشمی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها، زیرساخت‌ها و نیروی انسانی مستعد در رشته‌های مختلف اسکیت و رشد این رشته در ایران، ابراز امیدواری کرد که با فرصت سازی و ایجاد فضای مناسب برای همکاری‌های مشترک، زمینه تقویت رشته‌های مختلف اسکیت فراهم شود.

او با اشاره به جایگاه حقوقی خورخه پرز در فدراسیون جهانی گفت: ایران می‌تواند علاوه بر کسب کرسی در کمیسیون سرعت، نمایندگی غرب آسیا را هم داشته باشد که این دیدار در تحقق اهداف ما در توسعه اسکیت ایران در سطح منطقه‌ای و بین المللی اثرگذار خواهد بود.

هاشمی همچنین پیشنهاد میزبانی ایران برای برگزاری دوره‌های بین‌المللی مربیگری و داوری اسکیت در کشورمان را مطرح و تاکید کرد: با توجه به جمعیت علاقه‌مندان قابل توجه این رشته در ایران، توسعه کمی و کیفی رشته‌های ورزشی به ویژه رشته پرطرفدار اسکیت بسیار حائز اهمیت است و ما تلاش می‌کنیم در هر ۲ بخش رشد کنیم.

در ادامه این نشست، خورخه پرز با مطلوب خواندن شرایط اسکیت ایران اظهار داشت: با تعامل و همکاری بیشتر می‌توانیم ظرفیت‌های بالقوه را شکوفا کرده و بالفعل کنیم.

او درخصوص نحوه رشد رشته‌های زیرمجموعه اسکیت در کشورش(کلمبیا) نیز گفت: خانواده‌ها در این کشور علاقه بسیاری به رشته‌های اسکیت دارند. ضمن اینکه در مدارس نیز برای این رشته، سرمایه‌گذاری قابل توجهی صورت گرفته است.

مجید هنرجو، رئیس فدراسیون اسکیت نیز در این دیدار توضیحاتی را در مورد جایگاه رشته‌های زیر مجموعه این فدراسیون ارائه کرد و با تبیین موفقیت‌های اسکیت بازان کشورمان، درباره طرح تفصیلی راه‌اندازی نمایندگی اسکیت غرب آسیا پیشنهاداتی را مطرح کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار