پویش نهالکاری با عنوان «به یاد هر شهید یک درخت» در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

 با همکاری منابع طبیعی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و شهرداری شهرکرد محوطه موزه دفاع مقدس به مساحت ۳ هکتار، پویش نهالکاری با عنوان «به یاد هر شهید یک درخت» آغاز شد.

این برنامه با حضور استاندار، شورای اسلامی و شهرداری شهرکرد، ریاست و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل و کارشناسان منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیرکل و کارشناسان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران استان در محوطه موزه دفاع مقدس برگزار گردید.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سهم استان از پویش ۴ ساله کاشت یک میلیارد درخت در کشور، ۱۰ میلیون اصله درخت است که در سال جاری بیش از ۲۰۰ هزار اصله درخت به یاد شهدا کاشته شده است.

غلامعلی حیدری در آیین کاشت نهال در استان، ضمن تبریک هفته منابع طبیعی اظهار کرد: هفته منابع طبیعی فرصتی است که مردم می‌توانند در کنار مسئولین در کاشت درخت مشارکت داشته باشند.

وی کاشت درخت را از دیدگاه اسلام به عنوان صدقه جاریه عنوان کرد و افزود: محیط زیست و منابع طبیعی تشریفات نیست، یک واقعیت و جزء اولویت‌های اول کشور است، چون حیات انسان به هوای پاک وابسته است.


بیشتر بخوانید


حیدری مشارکت کردن در امر خیر و مهم را از الزامات جامعه دانست و گفت: ترویج درختکاری و به واسطه آن حفظ گونه‌های محیط زیستی باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و نسل به نسل انتقال پیدا کند و فرهنگ سازی شود.

وی همچنین کاشت در هر درخت به نام یک شهید را ابتکار بسیار ارزشمندی دانست و تصریح کرد: سهم استان از پویش ۴ ساله کاشت یک میلیارد درخت در کشور، ۱۰ میلیون اصله درخت است که در سال جاری بیش از ۲۰۰ هزار اصله درخت به یاد شهدا کاشته شده است.

اصغر احمدی، مدیر کل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری هم از برگزاری پویش کاشت درخت در هفته منابع طبیعی با حضور خانواده شهدا، استاندار و مسئولین استانی خبرداد و تصریح کرد: سهم استان چهارمحال و بختیاری از پویش ۴ ساله کاشت یک میلیارد درخت در کشور، کاشت ۱۰ میلیون درخت است که سالانه به طور متوسط دو و نیم میلیون اصله نهال در نهالستان‌های استان پرورش یافته و کاشت می‌شود.

وی یکی از اهداف این پویش ۴ ساله را به کاهش رساندن آفت جوانه‌خوار درخت بلوط به واسطه کشت درخت‌های متنوع در استان دانست و افزود: با محلول پاشی، بذرکاری و غنی‌سازی جنگل در حال مدیریت این آفت و در نتیجه آن افزایش فضای سبز و بی‌نیاز کردن کشور از واردات چوب هستیم.

عکاس: صادق صادقی چلیچه

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار