رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان چالوس گفت:پکیج صنایع‌دستی فاخر شهرستان در هتل‌ها معرفی می‌شود.

حسین متاجی رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان چالوس در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر چالوس که در فرمانداری برگزار شد، شهرستان کهن چالوس را به‌عنوان مقصد اول گردشگران در ایام نوروز بیان کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای استقبال از گردشگران و خدمات دهی مناسب در دستور همیشگی ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان قرار دارد و مدیریت شهرستان برای بهره‌برداری از اقتصاد مهم گردشگری به‌عنوان صنعت پاک تلاش می‌کند.

او از ظرفیت شهرستان با جمعیت شناور ۱۵۰ هزار نفر اقامت شب، افزود:تمامی امکانات فراهم شده شهرستان مراکز رسمی شامل هتل، متل، هتل اپارتمان، ۲۳ واحد بوم‌گردی، ۱۸ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی، ۴۵۰ واحد پذیرایی و ۳۵ مرکز اطلاع‌رسانی، ۱۰ دفتر خدمات مسافرتی، ۱۶ تفرجگاه، ۹۶۵ خانه مسافر با طرفیت ۴هزار و ۵۰۰ نفر شب اقامت، خانه معلم و مدارس با طرفیت ۵۵۰ نفرشب اقامت،۲ منطقه نمونه گردشگری، مرکز سرگرمی تفریحی نمک ابرود که بزرگترین مرکز تفریحی که رتبه نخست در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد، آماده خدمت‌رسانی به گردشگران نوروزی است.

مهتاجی با بیان اینکه ۳۴ نفر از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی از ابتدای اسفند در غالب کمیته نظارت از بر نحوه ارایه خدمات در تاسیسات گردشگری، بازار پمب بنزین، سرویس بهداشتی بین راهی و مساجد، نظارت می‌کنند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان چالوس از اجرای تور یک روز چالوس‌گردی در ایام نوروز خبر داد و گفت: نوروزگاه فرهنگی با همکاری شهرداری و مجموعه گردشگری و یک مورد در محوطه اداره چالوس برپا می‌شود.

او با اشاره به چاپ ۱۰ هزار جلد بروشور تبلیغاتی شهرستان، افزود: پکیج صنایع‌دستی فاخر شهرستان نیز در هتل‌ها معرفی می‌شود.

مهتاجی گفت: ستاد اجرایی خدمات سفر در صدد شناسایی نقاط‌ضعف موجود در حوزه گردشگری و تبدیل به نقاط قوت در این شهرستان است تا بتوانیم میزبان شایسته‌ایی برای مهمانان باشیم و در مسیر رفاه حال گردشگران گام برداریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.