مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری از ارائه بیش از ۱۰۰ هزار نفر خدمت در سال ۱۴۰۲ به مردم استان خبرداد.

سرهنگ کاظم کبیری اظهار داشت: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۲۵۵ تیم روز اعزام تیم‌های آموزشی و بهداشتی و درمانی عمومی و تخصصی شهید دکتر رهنمون به مناطق کمتر برخوردار در سطح شهرستان‌های مختلف استان داشته ایم.

وی افزود: در این اعزام‌ها کادر پزشکی و درمانی با تخصص‌های مختلف ازجمله؛ داخلی، اطفال، چشم پزشکی، دندانپزشکی، گوش و حلق و بینی، قلب و عروق، زنان و مامایی، حضور داشتند که ضمن ارائه ۴۶ هزار و ۵۹۹ نفر خدمت، داروی رایگان به ارزش ۱۳۹ میلیارد و ۷۹۷ میلیون ریال تقدیم مردم عزیز شده است.

سرهنگ کبیری اضافه کرد: برگزاری ۲۴۲ تیم روز ایستگاه‌های سلامت و سنجش سلامت عمومی مردم در میعادگاه‌های نماز جمعه، ادارات و سازمان‌ها و مراسمات مختلف از دیگر اقدامات بسیج جامعه پزشکی در این سال بوده که ۶۲ هزار و ۹۰۸ نفر خدمت رایگان به ارزش ریالی ۱۵ میلیارد و ۴۵۴ میلیون ریال می‌باشد.


بیشتر بخوانید


وی همچنین از برگزاری ۶۰ نشست بصیرتی روشنگری و همچنین حدود ۵۰ برنامه با محوریت فرهنگ سازی در راستای جوانی جمعیت و فرزندآوری و طرح ایران جوان خبرداد و گفت: برگزاری ۱۷۱ مراسم معنوی زیارت عاشورا، ۶۴ مورد دیدار با خانواده محترم شهدای انقلاب و سلامت و شهدای بهداری دفاع مقدس و جانبازان جنگ تحمیلی و مهمانی لاله ها، ۱۶ برنامه با موضوع عفاف و حجاب از دیگر اقدمات این سازمان به شمار می‌روند.

کبیری خاطرنشان کرد: با راه اندازی مراکز مردمی نفس (نجات فرزندان سقط)، انصراف ۲۶۲ نفر از مادران باردار از سقط جنین غیرقانونی محقق شده است.

وی بیان داشت: با اجرای پویش سلیمان خدمت و ارائه خدمات تخصصی رایگان به بیماران نیازمند نیز ۴۸۵ بیمار سخت درمان از خدمات تخصصی رایگان بهره‌مند شدند.

سرهنگ کبیری ادامه داد: امسال در مجموع ۱۰۹ هزار و ۵۰۷ نفر خدمت به صورت رایگان در قالب تیم‌های اعزامی و ایستگاه‌های سلامت تقدیم مردم عزیزمان در استان چهارمحال و بختیاری شده است و این خدمت رسانی در ایام نوروز و سال آینده نیز تداوم خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار