تمام دستگاه های اجرایی به حالت آماده باش درآمدند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: براساس آخرین الگوی های پیش یابی فعالیت سامانه تندری قدرتمند برای این استان طی ۲ روز آینده پیش رو خواهیم داشت که تمام دستگاه های اجرایی باید در حالت آماده باش قرار گیرند .

مهدی مهرور گفت: این سامانه تندری قدرتمند از امروز سه شنبه ۲۹ اسفندماه لغایت چهارشنبه یکم فروردین ماه ۱۴۰۳ منطقه استان البرز را تحت تاثیر قرار می دهد که به موجب آن رگبار و رعد و برق شدید، تگرگ و همچنین وزش باد شدید و لحظه ای پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: آبگرفتگی معابر ، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی ، سقوط واریزه و ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده های کوهستانی از اثرات این مخاطره طبیعی است .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز بر ضرورت هماهنگی کامل دستگاه های امدادی و خدمات رسان، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی در جهت مقابله با هرگونه حوادث احتمالی تاکید کرد.

وی گفت: براین اساس به منظور حفظ آمادگی و استفاده از تمام ظرفیت های ممکن، فراهم نمودن تجهیزات و پاسخگویی سریع به حوادث، کنترل، پایش و اقدامات پیشگیرانه از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

مهرور افزود: همچنین به منظور مقابله با جاری شدن سیل در رودخانه ها و مسیلهای فصلی، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش سنگ، رانش کوه، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی یا هرگونه حادثه احتمالی، آماده باش مراکز درمانی و پایگاههای امدادی،شرکتهای خدماتی ( آب و فاضلاب شهری روستایی، برق، گاز، تلفن همراه, ثابت و آب منطقه ای ضروری است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: بنابراین شهروندان باید از تردد در محلهای پرخطر، اسکان، چادر زدن و توقف درحریم رودخانه ها،مکانهای مرتفع وتپه ها،زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها،فنس های فلزی و پهنه های آبی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی بر داشتن تجهیزات لازم و ضروری سفر از جمله لوازم گرمایشی، البسه، پتو، کمک های اولیه، برف پاک کن،به همراه داشتن وسایل ارتباطی تاکید کرد.

مهرور یاد آورشد: همچنین باید تمهیدات لازم توسط جهاد کشاورزی استان و شهرستانها جهت کشاورزان، برای حفظ محصولات کشاورزی ، کنترل دما, رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداریها، دامداریها و همچنین خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها و برای جلوگیری از خسارت های ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی بعمل آید.

شهروندان از سفرهای غیرضروری شهری خودداری کنند

وی از شهروندان خواست تا از سفرهای غیر ضروری شهری و بین شهری، توقف و برپایی چادر در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل های فصلی و دامنه کوه ها خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز تاکید کرد: همچنین تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات به دلیل وزش باد شدید اندیشیده شود و لایروبی کانال ها و آبراهه ها، محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی در دستور کار قرار گیرد.

وی از کوهنوردان نیز خواست از هر گونه صعود به قلل استان به دلیل شرایط حدی رخداد پدیده های مخرب جوی نیز خوددای کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.