رفع خلاف ۴۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در جنوب تهران

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ از رفع خلاف ۴۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز طی دو مرحله، در راستای صیانت از حقوق شهر و شهروندان خبر داد.

حسین اخگرپور با تأکید بر اهمیت حفاظت از اراضی در مقابل تصرف سودجویان اظهار کرد: در راستای اجرای دستور مقام قضائی طی دو مرحله ۴۰ مورد ساخت وساز غیرمجاز بنا‌های تجاری، وال‌پست‌ها و دیوار در اراضی ناحیه سه رفع خلاف و آزادسازی شد.

وی با اشاره به اینکه اغلب تصرفات به صورت غیرقانونی و بدون مجوز در اراضی متعلق به موقوفات و بی دفاع شهری انجام می‌شود، بیان کرد: بی شک مشارکت شهروندان در تحقق شهری منظم و منسجم مطابق با قوانین شهرسازی، اجتناب ناپذیر بوده و در همین راستا از همه شهروندان می‌خواهیم تا در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز به‌ویژه در ایام تعطیلات نوروز، مراتب را به شهرداری منطقه اطلاع دهند و ما را در جلوگیری و برخورد با هرگونه تخلف یاری کنند.

سرپرست شهردار منطقه ۱۹ خاطرنشان کرد: طی دو مرحله عملیات جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز ۱۰ بنای تجاری و ۳۰ مورد رفع تصرف وال پست‌ها، بازکردن داربست و انتقال به ناحیه، جلوگیری از عملیات ساختمانی، رفع خلاف دیوار‌های طبقه همکف، درب ورودی، کرکره‌ها و رفع سد معبر مصالح در خیابان‌های میرزایی، فاطمه‌الزهرا (س)، گلها، پوزش، کدخدایی، خیابان سهیل شمالی روبروی همکار ماشین، موزاییک‌سازی نسیم چهار و ... انجام شد.

به گفته وی، طی این ۲ عملیات علاوه بر مدیران شهری، ۶۰ نیرو‌ی شهربان و معبربان نواحی و یگان حفاظت با به‌کارگیری ۴ دستگاه لودر و ۳ دستگاه کامیون حضور داشتند.

منبع: روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۵ ۰۹ فروردين ۱۴۰۳
تخریب بنای غیراستاندارد
آخرین اخبار