کسب عاقبت به خیری در معیت امام زمان (عج) اساس شب قدر است

استاد حوزه علمیه قم گفت: اساس شب قدر کسب عاقبت به خیری است و باید بدانیم با صرف دم زدن از امام زمان (عج) نمی‌توان عاقبت به خیر شد.

حجت الاسلام سید حسین آقامیری در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در جمع عاشقان و منتظران امام زمان (عج) در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه اگر کسی آگاه به شب قدر باشد و دچار غفلت نشود می‌تواند مراتب معنوی را در این شب طی کند، عنوان کرد: به دست آمدن عاقبت بخیری در این شب در معیت با امام زمان (عج) صورت می‌گیرد و باید بدانیم چه طور با حضرت همراهی کنیم.

او ادامه داد: اساس شب قدر کسب عاقبت بخیری است و باید بدانیم صرف دم زدن از امام زمان (عج) نمی‌توان عاقبت بخیر شد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خدای متعال برای عالم برنامه دارد، گفت: برنامه الهی این است که روزی پرچم لااله الا الله در عالم فراگیر و عدل عالم گیر شود. همه انبیا الهی بر اساس این برنامه قدم برداشتند.

آقامیری افزود: یکی از نشانه‌های توجه اهل بیت (ع) به ظهور این عقبه روایی، ادعیه و زیارتی است که از ناحیه ایشان برای تربیت امت عصر ظهور صادر شده و زمینه سازی ظهور از برنامه‌های اساسی پیامبران و ائمه اطهار (ع) بوده است.

 استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید طرح امام زمان (عج) را درک کنیم و در آن حضور داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از نشانه‌های حضور در طرح ولی خدا این است که این طرح دشمن دارد و اساسی‌ترین دشمن آن نیز شیطان و لشکرش می‌باشد.

آقامیری افزود: در مسیر امام زمان (عج) بودن سختی و دشمنی دارد، لذا هیچ پیامبر و امام معصومی نفس راحت نکشیده و در طول تاریخ، چون شیعه دم از حق میزده، همواره در رنج و مصیبت بوده است.

استاد حوزه علمیه قم با بیا اینکه عصر غیبت دوران فتنه هاست و خوش به حال کسی که در این زمان، عاقبت بخیر از دنیا برود، یادآورشد  شهدا سختی کشیدند ولی در معیت امام زمان (عج) عاقبت بخیر شدند. امت زمینه ساز یعنی امت عصر غیبت و این امت باید بداند روزگار سختی را طی خواهد کرد تا به جریان ظهور و برقراری حکومت عدل الهی در زمین برسند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار