اعلام فراخوان هشتمین جشنواره تولیدات هنری فانوس در یزد

معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس یزد، از برگزاری هشتمین دوره جشنواره فانوس در دو مرحله استانی و کشوری خبر داد.

سرهنگ محمد‌علی دهقانپور معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس یزد از برگزاری هشتمین جشنواره فانوس در یزد خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره یکی از مهم‌ترین رویداد‌های فرهنگی و هنری است که در دو مرحله استانی و کشوری با هدف ارتقای کمی و کیفی تولیدات هنری و سینمایی و کشف استعداد‌های بومی به‌ویژه هنرمندان جوان، متعهد و انقلابی و ایجاد انگیزه در بین آنها برگزار می‌شود.

وی افزود: هشتمین جشنواره ملی «فانوس» در بخش هنر‌های نمایشی در رشته‌های تئاتر صحنه‌ای و خیابانی و نمایش‌نامه و در بخش فیلم در رشته‌های فیلم‌های داستانی کوتاه و مستند کوتاه، انیمیشن، نماهنگ، در بخش موسیقی و سرود در رشته‌های موسیقی باکلام و بی‌کلام، سرود و در بخش رادیو در رشته‌های نمایش رادیویی و پادکست برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود در بخش تئاتر صحنه‌ای، سرود، نقاشی و فیلم کوتاه ۱۸۰ ثانیه‌ای را از رشته‌های در نظر گرفته شده برای رقابت در بخش ویژه دانش‌آموزی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، تأکید کرد: موضوع تمامی آثار باید مرتبط با حوزه دفاع مقدس و مقاومت از قبیل نقش بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در دفاع مقدس، نقش مردم در دفاع مقدس، نقش بسیج در دفاع مقدس، شهیدان، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان و خانواده‌های معظم این عزیزان در دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم و وطن و مجاهدان و مقاومت اسلامی باشد.

معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره تا اول خردادماه سال ۱۴۰۳ است، بیان داش جشنواره ملی «فانوس» گامی بلند برای بهره‌گیری از ظرفیت و ابزار هنر برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس است.

دهقانپور خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این جشنواره آثار خود را از طریق ایتا با شماره ۰۹۱۳۲۷۳۶۹۳۰ ارسال و یا به‌صورت حضوری به دبیرخانه جشنواره به نشانی یزد، صفائیه، بلوار تیمسار فلاحی، جنب پارک آزادگان، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد، معاونت هنری و امور سینمایی تحویل دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار