جذب مهندسان هوش مصنوعی تسلا توسط OpenAI

ایلان ماسک برای جلوگیری از پیوستن مهندسین هوش مصنوعی تسلا به OpenAI، حقوق آنها را افزایش می‌دهد.

ایلان ماسک اعلام کرد که حقوق افراد شاغل در تیم مهندسی هوش مصنوعی تسلا افزایش پیدا خواهد کرد. مدیرعامل تسلا ظاهراً به این دلیل تصمیم به افزایش دستمزد مهندسان غول خودروسازی گرفته است که OpenAI «به‌‌شدت در تلاش است تا مهندسان تسلا را جذب کند.»

ماسک در پست جدیدی گفت که شرکت او بسته‌های غرامت افرادی که در تیم مهندسی هوش مصنوعی کار می‌کنند را افزایش می‌دهد. بنا به گفته او، این افزایش دستمزد در پاسخ به تلاش‌های OpenAI برای شکار مهندسین تسلا برنامه‌ریزی شده است.

در پست ماسک درباره تلاش‌‌های OpenAI برای جذب مهندسین تسلا نوشته شده است: «آن‌ها به‌طور فعالانه مهندسان تسلا را با پیشنهادهای بزرگ استخدام کرده‌اند و متأسفانه در چند مورد موفق بوده‌اند.»

اظهارات ماسک در پاسخ به مطلبی از نشریه The Information بیان شده است که براساس آن، «ایتان نایت»، دانشمند یادگیری ماشینی تسلا به شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک، یعنی xAI می‌پیوندد. او در ابتدای پست خود نوشته است:

«ایتان قرار بود به OpenAI بپیوندد، بنابراین یا باید xAI را انتخاب می‌کرد یا آن‌ها.»

درحال‌حاضر شرکت‌های حوزه فناوری رقابت شدیدی با یکدیگر دارند تا بتوانند استعدادهای حوزه هوش مصنوعی را جذب کنند و به یکی از پیشتازان اصلی این بازار تبدیل شوند. علاوه بر ارائه دستمزدهای نجومی، برخی از رهبران غول‌های فناوری برای جلب نظر مهندسان از رویکردهای شخصی نیز استفاده می‌کنند.

هفته گذشته در گزارشی گفته شده بود که «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل شرکت متا با ارسال ایمیل‌، به‌دنبال جذب محققان هوش مصنوعی DeepMind گوگل است. در این گزارش گفته شده بود که hdk غول فناوری حتی بدون انجام هیچ مصاحبه‌ای به آن‌ها شغل پیشنهاد کرده است. در همین رابطه، ایلان ماسک روز گذشته پست دیگری در ایکس منتشر کرده است که می‌گوید: «جنگ استعداد برای هوش مصنوعی دیوانه‌کننده‌ترین جنگ استعدادی است که تابه‌حال دیده‌ام!»

منبع: دیجیاتو

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار