جبلی در جمع خادمان قرآنی:

نشر فرهنگ قرآنی ضرورت دارد/ ورود قرآن به زندگی مردم در پربیننده‌ترین ساعت تلویزیون

رئیس رسانه ملی گفت: به‌واسطۀ برنامه «محفل»، در ماه مبارک رمضان، قرآن در پربیننده‌ترین و پرمخاطب‌ترین ساعت رسانه ملی وارد زندگی مردم شد.

پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در دیدار صمیمانه با خادمان قرآنی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، با بیان اینکه افتخار و سربلندی ما مرهون قرآن کریم است و این کتاب مقدس حق حیات بر گردن همه ما دارد، گفت: در ایران حق حیات بیشتری از قرآن بر گردن ماست؛ چراکه خداوند انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را زیرسایه قرآن به ما ارزانی داشته و تا به امروز نیز این نعمات را به برکت قرآن محفوظ داشته است.

وی تصریح کرد: مفتخریم که رسانه ملی در این دوره با قله‌ای معنوی، چون برنامه قرآنی «محفل» شناخته می‌شود، نه با دیگر مفاهیم. محفل افتخار همه ماست؛ محفلی که باسربلندی و افتخار، جدا از آنکه در شبکه سه و قرآن، خیل عظیمی از مردم شاهد آن بودند و از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های ماه مبارک بود، بخش‌های مختلفش در سکو‌های خارجی و داخلی، آمار‌های بازدید قابل توجهی داشت.

ترویج اصلی‌ترین عنصر هویتی ایرانیان ذیل دو سرفصل تحولی

جبلی تجمع صدهزارنفری امام حسنی‌ها را افتخاری برای رسانه ملی دانست که به‌نام قرآن و محفل شناخته می‌شود. او گفت: امیدواریم ذیل دو سرفصل تحولی هویت‌محوری و عدالت‌گستری بتوانیم فرهنگ قرآنی را به عنوان اصلی‌ترین عنصر هویتی ملتمان ترویج کنیم.

وی با بیان اینکه همکارانش در رسانه ملی، خودشان را مقید تام‌وتمام عمل به دو سرفصل تحولی عدالت‌گستری و هویت‌محوری می‌دانند، عنوان کرد: تاکنون کار‌های بسیاری در حوزه معارف قرآنی انجام شده؛ اما معتقدیم همچنان و به‌شکل ویژه، در حوزه قرآن راه نرفته بسیار داریم و وقتی می‌بینیم «درس‌هایی از قرآن» بعد از ۴۵ سال هنوز تازه است، به این درک عمیق می‌رسیم که با ظرفیتی عظیم و دریایی بی‌کران از معارف الهی مواجهیم که امکان بهره‌برداری بسیار دارد.

«محفل» پل ورود قرآن به زندگی مردم

رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه قرآن در پربیننده‌ترین و پرمخاطب‌ترین ساعت رسانه ملی وارد زندگی مردم شده و موردتوجه اقشار مختلف مردم است، گفت: ظرفیت‌های قرآن بسیار بیشتر از آنچه است که بشریت درک کرده است. باید نرم‌افزار ترویج قرآن را به‌کار ببندیم و روش‌های ترویج و آموختن قرآن را برای تمام لایه‌های اجتماعی نشر دهیم.

جبلی در پایان اظهار کرد: اینکه برنامه‌های قرآنی توجه عام‌وخاص را جلب کرده، مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند تا به‌دنبال روش‌های خلاقانه‌تر و جدیدتری در پیشبرد این مسیر باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Italy
ناشناس
۰۹:۴۵ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
قرآن هیچ وقت جزو هویت ایرانیان محسوب نبوده یکم مطالعه کنید بد نیست ..هویت و زور دو تا چیزه جدا هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۰ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
شما مراجع و مسئولین اگه خودتون به قرآن اعتقاد داشته باشید و قرآن را وارد زندگی خودتون کنید مملکت درست میشود.مگه قبل از انقلاب شما قرآن را در ساعات پر بیننده تبلیغ کردید.که در خانواده ما دو جلد قرآن چاپ قبل انقلاب بود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۴ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
به نظرم اول باید حاکمان و مبلغان دینی قرآن را سر لوحه زندگی قرار بدن که از همه مشکل دار تر هستند و موجب بی اعتمادی جوانها شدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۷ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
تو این ۴۵ سال آنقدر پول به جیب زدید به اسم قرآن
الان هم که حال و روز نسل جوان بدتر از این نمیشد
عجب رویی دارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۲ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
تو این روز ها واقعا مردم تحت فشار هستن .... شرایط این قدر تو استان های ضعیف بدتر شده که از لحاظ رفاه و آموزش تا ۸۰ درصد توان مردم پایین اومده و خوشحالی و شادی بین مردم کم و نابود شده ... خود شخص خودم و خانوادم از فشار شغل آزاد و کارگری خسته شدیم و بیمه و اندوخته ای نداریم ..هفت روز هفته تا ۱۴ کار می کنیم و درآمد نداریم بعضی از فامیل هم تصمیم به مهاجرت گرفتن برای آینده فرزندان.... آخرش می خواد به کجا ختم بشه .... مسولین می خوان چه کار کنن بیچاره شدیم به خدا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۰ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
کسی که تصمیم به مهاجرت گرفته پس وضعش بد نیست
اونی که میخواد از ایران خارج شده باید حداقل ۵۰۰۰ دلار تو جیبش داشته باشه، حتی اگه بخواد غیرقانونی خارج بشه. همونو بزنید به زخم زندگیتون
Italy
ناشناس
۰۹:۴۷ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
به نظره من مسئولین وظیفه اربابانشان رو برای نابودی ایران خیلی هم خوب دارن انجام میدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۲ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
اصلا قران یعنی همه چیز یعنی اگه دنیاهم میخاهی بروسراغ قران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۷ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
قرآن با طعم اختلاس و زمین‌خواری آقایان
Iran (Islamic Republic of)
ایمان عبادی
۰۱:۲۰ ۲۱ فروردين ۱۴۰۳
متشکرم از استان خوزستان آبادان پیام می فرستم
آخرین اخبار