دمای هوا در زنجان به زیر صفر می‌رسد

کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: طی روزهای آینده به خصوص اواخر هفته جاری دمای هوا در نقاط مختلف استان کاهش می یابد و حداقل این دماها صبح جمعه و شنبه به حدود صفر و در مناطق سردسیر به زیرصفر می رسد.

حسین سلطانی کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان صاف تا کمی ابری است که این شرایط از بعدازظهر امروز با افزایش پوشش ابرها و وزش باد همراه خواهد شد.

وی یادآورشد: امروز در برخی مناطق شاهد بارش های رگباری پراکنده و محلی و وقوع رعد و برق خواهیم بود و از ظهر فردا /چهارشنبه/ با تقویت این سامانه بارش های رگباری و رعد و برق در بیشتر مناطق استان آغاز خواهد شد.

سلطانی اظهار داشت: این بارش ها به تناوب ادامه خواهد داشت و روز پنجشنبه هفته جاری از شدت آن کاسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه عمده بارش های این سامانه برای روز چهارشنبه پیش بینی شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه حجم بارندگی ها در این روز بالا خواهد بود و اغلب مناطق استان را دربر خواهد گرفت، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد.

سلطانی به هم استانی ها توصیه کرد:‌ با توجه به تعطیلی روزهای پیش رو و شرایط جوی اعلام شده از توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و به دلیل وقوع رعد و برق از حضور در فضاهای باز و ارتفاعات خودداری کنند.

وی تاکید کرد:‌ با توجه به احتمال وقوع دمای زیرصفر، کشاورزان استان نیز تمهیدات لازم را برای محافظت محصولات باغی از سرمازدگی اتخاذ کنند.

سلطانی گفت: دمای فعلی شهر زنجان هفت درجه سانتیگراد بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه کاهش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای زنجان سه و ۲۰ درجه، ابهر پنج و ۲۰، خرمدره هفت و ۲۱ درجه، آب‌بر ۹ و ۲۰ درجه، قیدار پنج و ۱۹ درجه، سلطانیه ۲ و ۲۱ درجه و ماهنشان هفت و ۱۷ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

برچسب ها: دمای هوا ، وضعیت هوا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.