مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی:

تامین آب شرب مناطق کم‌برخوردار از اولویت‌های آب و فاضلاب استان مرکزی است

حشمت‌اله عباسی با اشاره به اولویت این شرکت در اجرای طرح‌های آب‌رسانی به مناطق‌ کم‌برخوردار، گفت: بیش از ۲ هزار و ۲۶۷ مشترک هفت روستای شهرستان اراک با اجرای فاز دوم مجتمع آب‌رسانی امرآباد، از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند می‌شوند.

حشمت‌اله عباسی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب، اجرای ۲ کیلومتر خط انتقال برق و اجرای ۱۰ کیلومتر شبکه آب‌رسانی از جمله اقداماتی است که در راستای اجرای این طرح انجام شده است.

وی با اشاره به ساخت یک باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۲ هزار مترمکعب، افزود: اجرای ۲۸ کیلومتر خط انتقال آب از جمله گام‌هایی است که در راستای اجرای این پروژه در دست اجرا است.

وی اعتبار این پروژه را ۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: طرح‌های مختلفی برای تامین پایدار آب در شهرها و روستاهای استان مرکزی در دست اجرا است که با جذب به موقع اعتبارات آماده بهره‌برداری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در ادامه عنوان کرد: ۲۸۵ پروژه آبرسانی سال گذشته در سطح این استان در دست اجرا بود که از این تعداد ۲۳۳ پروژه مربوط به تامین آب در مناطق روستایی و مابقی پروژه‌های آبرسانی در بخش شهری بود.

عباسی افزود: اصلاح و توسعه ۳۴۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب سال گذشته عملیاتی شد که ۲۸۸ کیلومتر از آن در مناطق روستایی بود.

وی با بیان اینکه، سال گذشته برای تامین آب مورد نیاز در استان مرکزی۵۳ حلقه چاه جدید حفر شده است، گفت: از این تعداد، ۴۵ حلقه چاه در روستاها جانمایی و حفر شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی، همچنین به احداث ۵۱ باب مخزن ذخیره آب با مجموع ظرفیت ۱۲ هزار و ۱۷۰ مترمکعب اشاره کرد و ادامه داد: ۴۴ باب از این مخازن در روستاها ساخته شده است.

آب مورد نیاز استان مرکزی از ۷۲۶ حلقه چاه، ۴۲ رشته چشمه و ۲۶ رشته قنات تامین می‌شود و در بخش شهری ۳۳۷ هزار مشترک و در روستاها ۱۶۹ هزار مشترک وجود دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.