همکاری خیریه‌های مجوزدار در جمع‌آوری زکات فطره در شیراز

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز گفت: خیریه‌های دارای شرایط و مجوز با معرفی‌نامه رسمی می‌توانند به شورای زکات کمیته امداد این شهرستان مراجعه و طبق دستورالعمل‌های قانونی فعالیت کنند.

ابراهیم کرامت‌فر در حاشیه شورای زکات شیراز تصریح کرد: این خیریه‌ها می‌توانند مجوزات قانونی لازم همراه با کارتن پلاست و دیگر اقلام را جهت دریافت زکات تحویل بگیرند تا در جمع‌آوری زکات فطریه در مناطق معرفی شده تحت پوشش و زیر مجموعه‌های خود همکاری کنند.

او اظهار کرد: خیریه‌هایی که مجوز دریافت زکات فطریه از شورای زکات شهرستان دارند باید آمار جمع‌آوری زکات را با تایید امام جماعت مسجد مناطق خود به شورای مذکور اعلام کنند.

به گفته کرامت‌فر، دهیاران با محوریت بخشداری‌های شهرستان شیراز با قید فوریت اقدام به تشکیل شورای زکات در مناطق تحت پوشش خود خواهند کرد و نماینده شورای زکات شهرستان شیراز طی مکاتبه‌ای با صدا و سیمای مرکز فارس موضوع را جهت اطلاع‌رسانی عمومی اعلام خواهد کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز ابراز امیدواری کرد: با این تدابیر اتخاذ شده شرایط پرداخت زکات فطریه این واجب شرعی از سوی مردم مومن و متدین شهرستان شیراز تسهیل و با کمترین دلواپسی انجام گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار