آمادگی ۲۶۰۰ پایگاه کمیته امداد برای جمع آوری زکات فطره

مدیر کل کمیته امداد مازندران از آمادگی ۲۶۰۰ پایگاه کمیته امداد استان برای جمع آوری زکات فطره مومنان خبر داد.

میثم معافی مدیر کل کمیته امداد مازندران با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم شریف استان، گفت: در آستانه عید سعید فطر۲۶۰۰ پایگاه در میعادگا‌های برگزاری نماز عیدسعید فطر، میادین اصلی شهرستان‌ها، مراکز نیکوکاری، مساجد فعال استان در قالب پایگاه‌های نیکوکاری آماده جمع آوری زکات فطره هم استانی‌های مومن و نمازگزار هستند.

او با بیان به اینکه همانند سال‌های گذشته، امسال نیز پایگاه‌های جمع آوری زکات فطره نیازمند مجوز شورای زکات است، افزود: با نظارت ونشان شورای زکات برروی صندوق‌ها، کمیته امداد، سازمان بهزیستی، مراکز نیکوکاری، شورای زکات روستا و موسسات خیریه مجاز، در جمع آوری زکات مشارکت می‌نمایند.

معافی با اشاره به اینکه کمیته امداد مازندران در تبلیغ و ترویج زکات موفق عمل کرده و با توجه به اعتمادی که مردم به کمیته امداد دارند، سال گذشته بیش از ۱۲۴ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب جمع‌آوری شد که از این میزان ۴۹ میلیارد تومان زکات فطره وکفارات بوده که برای محرومین استان هزینه گردید.

او گفت:امسال علاوه بر پایگاه‌های ثابت و سیار، ۴۷۰۰ نانوایی دولتی در سراسر استان هم در امر جمع آوری زکات فطره مشارکت دارند وبرای اولین بار دستگاه‌های خرید نان در نانوایی‌ها برای دریافت فطریه و کفارات هم استانی‌های عزیز برنامه ریزی شده است که همه افرادی که برای خرید نان به نانوایی‌ها مراجعه می‌نمایند می‌توانند فطریه و کفاره خود را از طریق دستگاه‌های خرید نان پرداخت نمایند.

معافی راه‌های پرداخت زکات فطریه و کفارات را، از طریق لینک emdad.dhtexch.com و شماره گیری کد دستوری #۰۱۱*۸۸۷۷* و
شماره کارت: فطریه عام ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۹۵۸۵
فطریه سادات ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۸۵۱
کفاره غیر عمد ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۶۱۲۶
کفاره عمد ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۴۳۹۳ اعلام نمود.

مدیر کل کمیته امداد مازندران افزود: خانواده‌های هدف برای دریافت فطریه از قبل شناسایی شده‌اند و وجوه مردم به سرعت و در همان روز عید فطربه دست خانواده‌های ایتام و نیازمند خواهد رسید.

برچسب ها: زکات فطره ، عید فطر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.