لزوم خودداری از حضور در مناطق کوهستانی و حاشیه رودخانه‌ها

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: با توجه به اعلام سطح نارنجی بارندگی توسط هواشناسی و هشدار‌های داده شده در این خصوص، جلسه هماهنگی دستگاه‌های امدادی امروز تشکیل شد.

محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در جلسه ای که به منظور هماهنگی و آمادگی بارندگی های پیش رو و احتمال افزایش دبی خروجی سد دز صبح امروز برگزار شد گفت: با توجه به اعلام سطح نارنجی بارندگی توسط هواشناسی و هشدارهای داده شده در این خصوص، جلسه هماهنگی دستگاه‌های امدادی امروز تشکیل شد و در این زمینه آخرین وضعیت بارندگی‌های بالادست استان و در سطح استان و ظرفیت موجود سدها مورد بررسی قرار گرفت.

او می‌گوید: با توجه به شرایط و پیش‌بینی‌های هواشناسی احتمال دارد در حوضه سد دز رهاسازی آب انجام شود.

خانچی ادامه داد: در این زمینه عشایر استان حتما باید مراقبت‌های لازم را داشته باشند و همچنین از گردشگران می‌خواهیم با توجه به دو سه روز تعطیلی پیش رو از حضور و تردد در مناطق کوهستانی و در محیط‌ها و مسیرهای رودخانه‌ای مشخصا در حوضه سد دز خودداری کنند.

این مقام مسئول با اشاره به پیش‌بینی وزش باد در برخی نقاط استان گفت: در این زمینه توصیه لازم به شرکت‌های توزیع برق و برق منطقه‌ای شده است تا بحث قطع برق به حداقل برسد. انتظار ما از مردم این است که همراهی بکنند تا ان‌شاءالله در روزهای پیش رو و عید سعید فطر مشکلی به وجود نیاید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.