انتقال ۳۱ میلیارد مترمکعب گاز از طریق خطوط لوله منطقه هشت عملیات

 مدیر منطقه هشت عملیات گاز از انتقال ۳۱ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی از طریق تاسیسات و خطوط لوله این منطقه در سال گذشته خبر داد.

خدایی اظهار کرد:  ۳۱ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی برای مصارف خانگی، نیروگاه ها، صنایع و صادرات از طریق تاسیسات منطقه هشت انتقال یافت.

وی افزود: با تدابیر لازم برنامه ریزی منطقی و مدیریت صحیح این منطقه عملیاتی توانست زمستان سال گذشته را بدون قطعی گاز با موفقیت پشت سر گذاشته و به تعهدات خود به درستی عمل کند.

وی گفت: امیدوارم در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب سال جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری شده با حمایت از تولید کنندگان داخلی و خدمت رسانی مطلوب به مردم بتوانیم شعار سال را جامه عمل بپوشانیم.

خدایی ادامه داد: به منظور حفظ حریم خطوط لوله انتقال گاز سال گذشته ۴۶ هزار کیلومتر از مسیر خطوط لوله در منطقه هشت عملیات پایش شد.

وی، هدف از بررسی و پایش‌های مستمر در خطوط لوله را صیانت از خطوط لوله گاز عنوان کرد و گفت: با توجه به موقعیت اقلیمی و استراتژیکی منطقه و نقش تعیین کننده انرژی پاک در تامین گاز خانگی، صنایع، نیروگاه‌ها و همچنین ایجاد تعاملات اقتصادی، حفاظت و حراست از این سرمایه‌های ملی بسیار حائز اهمیت است.

خدایی افزود: در نتیجه پایش‌های سال گذشته ۲۸۸ مورد اخطار در جهت رفع تجاوزات حریم خطوط لوله و ۴۴۲ مورد نیز رفع تجاوز از حریم صورت گرفت و به بیش از سه هزار استعلام پاسخ داده شد.

مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز از استمرار پایدار انتقال گاز با انجام ۱۲ مورد عملیات هات تپ (انشعاب گرم) در سال گذشته در این منطقه عملیاتی خبر داد.

خدایی گفت: با توجه به ضرورت انجام عملیات انشعاب گیری در خطوط مختلف محدوده تحت پوشش این منطقه اجرای هشت مورد عملیات انشعاب گرم بر روی خطوط‌های مختلف انتقال گاز جهت اخذ انشعاب، دو مورد جهت اجرای مسیر Control Valve و ۲ مورد دیگر نیز جهت اجرای اینترکانکشن در طول سال گذشته با موفقیت صورت گرفت.

وی افزود: این تعداد از عملیات هات تپ که در اینچ‌های متفاوت از خطوط لوله انتقال گاز بود با بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر ساعت و مطابق با استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های فنی و زیست محیطی با شرایط کاملا ایمن و به صورت مطلوب به انجام رسید.

برچسب ها: انتقال گاز ، شرکت گاز
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار