کمک ۱۱ میلیارد و ۳۵ میلیون تومانی برای آزادی زندانیان رفسنجان

خیران و مسئولان رفسنجان دیشب در جشن گلریزان، ۱۱ میلیارد و ۳۵ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند.

آئین جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و مالی با حضور خیران، مردم و مسئولان در محل تالار خیام دانشگاه ولیعصر(عج )  رفسنجان برگزار شد. 

 خیران و مسئولان در این مراسم ۱۱ میلیارد و ۳۵ میلیون تومان کمک کردند.

 حجت الاسلام اصغر عسکری، امام جمعه رفسنجان در این آیین ، ضمن تبریک عید سعید فطر گفت: خداوند در قرآن می فرماید از آنچه مال به تو دادیم کمک کنید ؛ بنابراین از مال خدا باید در راه خیر کمک کرد و  باید از هر آنچه که خدا به ما احسان کرده است، احسان کرد‌. 

وی با اشاره به اینکه ستاد دیه کشور امسال ۱ میلیارد تومان برای آزادسازی زندانیان غیرعمد رفسنجان کمک کرده است، افزود: اگر فردی احسان و کار خیر انجام دهد، این خیر به خود انسان برمی گردد و یاری رساندن و آزادسازی زندانیان، کاری است که اثرات خیر آن در زندگی افراد خیر می رسد.

حجت الاسلام عسکری تصریح کرد: ۲ سال پیاپی با راه اندازی پویش رهایی توانستیم کل زندانیان جرائم غیر عمد و مالی را که حدود ۱۰۰ نفر بودند با کمک خیران، مردم و مسئولان از بند رها کنیم.

حسین رمضانی، رئيس دادگستری شهرستان رفسنجان هم در این آئين گفت: هم اکنون ۸۵۶ نفر زندانی در رفسنجان داریم که متاسفانه از لحاظ وضعیت استقرار زندانی ها با مشکل مواجه هستیم و آن ها فضای مناسب استراحت و خواب ندارند و نیاز است با همدلی مسئولان این موضوع ساماندهی شود.

وی افزود: ۲۳ نفر از زندانیان رفسنجان دارای جرائم غیرعمد و بدهکار مالی هستند که برای آزادی آنان به مبلغ حدود ۵۰ میلیارد تومان نیاز است. 

رمضانی تصریح کرد: تعداد ۸ نفر از این زندانیان جرایم غیرعمد با مبلغ قابل توجهی از سال های ۹۱، ۹۷، ۹۸ و ۹۹ گرفتار شدند و تاکنون در بند هستند که تبعات بدی را ایجاد کرده و آن ها فرصت بازگشتن به جامعه را ندارند.

رئيس دادگستری شهرستان رفسنجان بیان کرد: پارسال ۶۰ زندانی  جرائم غیرعمد در رفسنجان آزاد شدند که ۲۶ نفر از آن ها با مبلغ ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به همت ستاد دیه استان کرمان از بند رهایی یافتند.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری جشن گلریزان امسال در استان کرمان، مبلغ ۷ میلیارد تومان در سیرجان، ۵ میلیارد تومان در بم و ۵۰ میلیارد تومان در کرمان جمع آوری شد، گفت: ۲۳ زندانی جرائم غیرعمد در رفسنجان چشم انتظار کمک خیران هستند.

رئيس دادگستری شهرستان رفسنجان به بحث جابجایی زندان رفسنجان اشاره کرد و افزود: مصوبه ای در شورای پیشگیری شهرستان مبنی بر احداث ساختمان جدید زندان حاصل شده که قرار است به همت شهرداری رفسنجان زمین تأمین شود؛ بنابراین از آنجایی که زندان رفسنجان به نسبت سایر زندان ها مناسب نیست، توجه ویژهای را می طلبد.

بنا بر این گزارش مردم و خیران، همچنان در حال واریز وجوهی به حساب انجمن حمایت از زندانیان هستند که رقم نهایی جمع آوری شده کمک ها در آینده ای نزدیک اعلام خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.